Jak Cezary gruchnie, to Hilary spuchnie. Kabaret Elita

Biegunka - opis dolegliwości

Biegunka to zwiększona ilość luźnych wypróżnień. Biegunka może wystąpić np. po zatruciu pokarmowym, ale może być również stanem chronicznym spowodowanym między innymi taką chorobą jak np. syndrom jelita

Sklep

wrażliwego. Biegunka może prowadzić do odwodnienia, a w ciężkich przypadkach nawet do śmierci. Jest ona szczególnie niebezpieczna u dzieci. W przypadku biegunki woda wydzielana przez żołądek, trzustkę i wątrobę i pochodząca z pożywienia nie jest wchłaniana prawidłowo przez nasze jelita, co powoduje biegunkę.

Przyczyny biegunki

1. Zatrucie pokarmowe bakteryjne lub wirusowe. Towarzyszą mu często wymioty, nadmierna ilość gazów, temperatura.

2. Zatrucie pestycydami lub metalami cieżkimi.

3. Nietolerancja pokarmowa. Organizm nie toleruje np. mleka wynikiem czego jest biegunka.

4. Zatrucie trującymi grzybami.

5. Syndrom jelita drażliwego.

6. Stres.

7. Nadczynność tarczycy.

8. Choroba uchyłkowa jelita.

9. W rzadkich przypadkach rak jelita.

Jak postrzymać biegunkę?

Maślanka wbrew przekonaniom jest bardzo dobrym i tanim sposobem domowym na biegunkę. Należy ją pić 3 razy dziennie po pół szklanki z odrobiną soli. Bakterie zawarte w maślance pomagają uzypełnić właściwą florę bakteryjną.

Zupa marchewkowa jest łatwym i prostym domowym sposobem na rozwolnienie. Pół kilograma marchewki zalać 150 ml wody. Gotować aż do momentu, kiedy z marchewki zrobi się papka. Następnie wyciskamy sok z otrzymanej papki i uzupełniamy wodą, tak aby wszystkiego było 1 litr. Pijemy co pół godziny w przypadku ostrej biegunki. Marchew jest cennym źródłem sodu, potasu, wapnia, siarki, magnezu i pektyn. Działa przeciwzapalnie i zapobiega odwodnieniu.

Łyżka octu jabłkowego rozpuszczona w szklance ciepłej wody - pić przed posiłkiem.

Zjedzenie kilku plasterków ananasa w ciągu dnia szybko zatrzyma biegunkę. To sprawdzony sposób, zwłaszcza przy biegunkach spowodowanych zatruciem na wyjazdach zagranicznych.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!