Lekarstwa działają wolniej niż choroby. Tacyt

Jak rozpoznać brodawki?

Brodawki to grudkowe zmiany skórne. Mogą pojawiać się na całym ciele, ale najczęściej ich występowanie obserwuje się na rękach i stopach. Są zaraźliwe i sami możemy doprowadzić do ich rozprzestrzeniania się.

Sklep

Przyczyną powstawania brodawek jest najczęściej wirus brodawczaka ludzkiego. Brodawki zwykle nie są bolesne. Potrafią zniknąć samoistnie.

Rodzaje brodawek

1. Brodawki zwykłe - występują najczęściej na rękach.

2. Brodawki stóp - mogą utrudniać chodzenie.

3. Brodawki płaskie - najczęściej występujące u ludzi młodych.

Jak zlikwidować brodawki?

Olejkiem kamforowym możemy szybko i łatwo zlikwidować brodawki. Smarować brodawki kilka razy dziennie i po kilku dniach efekt murowany.

Dobrym sposobem na pozbycie się brodawek jest ananas. Należy przykładać plasterek świeżego ananasa kilka razy dziennie, a po 3 dniach brodawki zaczną znikać.

Smarować brodawki olejkiem z drzewa herbacianego. Ponieważ olejek ma właściwości żrące, przy smarowaniu należy uważać na otaczającą skórę, aby jej nie wypalić.

Starym sposobem na brodawki jest smarowanie ich sokiem z cebuli z dodatkiem soli.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!