Depresja nachodzi nas i opuszcza równie niespodziewanie. Robert Bly

Jak rozpoznać depresję?

Większość z nas choć raz w życiu czuło się źle przez krótki czas. Jednak prawdziwa depresja to stan, w którym czujemy się cały czas smutno, brak nam wiary w siebie, czujemy się bezwartościowi, pesymistycznie

Sklep

nastawieni do wszystkiego, jesteśmy podenerwowani. Depresja atakuje nasze ciało, umysł i myśli. Depresja sprawia, że nie możemy pracować, czy wykonywać codziennych obowiązków, nie odczuwamy przyjemności z rzeczy, które były dla nas przyjemne. Nie mamy ochoty spotykać się ze znajomymi, tracimy ochotę na seks, czujemy się ciagle zmęczeni, źle śpimy. Możemy odczuwać zwiększony apetyt, lub przeciwnie, utracić go. Czasem dochodzi do zaników pamięci, czy braku koncentracji.

Rodzaje depresji

1. Depresja dwubiegunowa, zwana również maniakalno-depresyjną, charakteryzuje się stanami głebokiej depresji, przechodzący w stan maniakalny. Nie występuje często.

2. Depresja główna występuje raz lub kilka razy w życiu. Charakteryzuje się zaburzeniami snu, brakiem apetytu, brakiem zainteresowania otaczającą nas rzeczywistością.

3. Dystymia jest utrwalonym zaburzeniem nastroju przebiegającym ze zmiennym, ale zwykle łagodnym nasileniem. Objawy mogą utrzymywać się przez wiele lat, a niekiedy przez większą część życia i mogą powodować ogólną niesprawność.

4. Depresja poporodowa - często pojawia się w kilka dni po porodzie i jest związana ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ciąży, a następnie urodzeniem dziecka i odpowiedzialnością, jaka spada na matkę.

Przyczyny depresji

- genetyczne,

- hormonalne (w tym napięcie przedmiesiączkowe),

- poród,

- urazy psychiczne w dzieciństwie,

- utrata najbliższych,

- zima,

- brak słońca,

- niedobór witaminy B.

Jak wyjść z depresji?

Kardamon (indyjska przyprawa) jest cennym sposobem domowym w walce z depresją. 3 łyżeczki sproszkowanego kardamonu gotujemy w szklance wody na wolnym ogniu przez 10 min, a następnie dodajemy po łyżeczce do zwykłej herbaty.

Herbatka z płatków róży jest wspaniałym lekiem na stany depresyjne. Kilka płatków świeżej róży zagotować w szklance wody i odcedzić. Pić letni wywar w dowolnych porach.

Jabłko z miodem działa antydepresyjnie. Polać miodem plasterki jabłka i zjeść lub przegryzać miód jabłkiem.

Unikaj alkoholu. Miej świadomość, że jeśli pomaga ci on w depresji, to takie działanie jest krótkotrwałe, a po wydaleniu alkoholu z organizmu depresja atakuje ze zdwojoną siłą.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!