Czy widział kto, by się glista załamywała? Anonim

Glisty - glistnica

Glistnica - tak zwana jest choroba wywoływana przez glistę ludzką, która pasożytuje w jelicie cienkim człowieka. Najczęściej dowiadujemy się o tym, że w organiźmie są glisty, zauważając je w kale. W

Sklep

przypadku znacznego namnożenia się glisty mogą znaleźć się rano na pościeli, przechodzić do żołądka, a w przypadku wymiotów wychodzić przez usta. Do zakażenia dochodzi, kiedy jemy niemyte warzywa czy owoce. Dzieci zarażają się glistami w trakcie zabaw na podwórku, zwłaszcza w piaskownicach lub przez kontakt ze zwierzętami albo z glebą czy wodą zakażoną glistami.

Samica glisty składa na dobę około 200 tys. jaj, wydostają się one na zewnątrz z kałem żywiciela. Przy odpowiedniej temperaturze, wilgotności i dostępie do tlenu rozwija się w jaju larwa, która linieje i osiąga stadium inwazyjne. Zarażenie następuje po połknięciu jaja, np. na niemytych jarzynach, truskawkach, po spożywaniu pokarmu brudnymi rękami. Po połknięciu jaja przez człowieka dostaje się ono do żołądka i jelita. Pod wpływem enzymów trawiennych z osłon jaj wydobywają się larwy, które rozwijają się wewnątrz organizmu.

Objawy zarażenia glistami

- swędzenie odbytu,

- ból głowy,

- ból brzucha,

- zawroty głowy,

- podniesiona temperatura,

- biegunki lub zaparcia,

- zmiany skórne jak pokrzywka, wypryski czy świąd skóry,

- napady astmy oskrzelowej,

- zgrzytanie zębami.

Jak wytępić glisty i inne pasożyty przewodu pokarmowego?

Dobry domowy sposób na walkę z glistami to pić na czczo pół szklanki soku z marchwi.

Sok z kiszonej kapusty pity na czczo likwiduje glisty w kilka dni.

Dobry domowy sposób na wytrucie glist: Pić sok z kiszonych ogórków kilka razy dziennie po 0,5 szklanki - w ten sposób wytrujesz glisty i inne pasożyty przewodu pokarmowego.

Olejek piołunowy wymieszać z oliwą z oliwek w proporcji 1:8. Przyjmować 2 razy dziennie, a szybko pozbędziemy się glist. Można zastosować również nalewkę piołunową, mieszając ją z wodą.

Sok z ananasa pity na czczo zlikwiduje glisty w kilka dni.

Jeśli podejrzewamy, że w organiźmie pasożytują glisty, powinniśmy jest żurawinę.

Dodawanie goździków (przyprawy) do potraw niszczy jaja glisty ludzkiej.

Zmieszać pestki z dyni z cebulą i mlekiem sojowym. Spożywać 2 razy dziennie. Jest to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się glist.

Zmieszać pół łyżeczki kozieradki z połową szklanki wody. Pić przez kilka dni.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!