Gorączka jest wtedy, kiedy można usmażyć jajko na brzuchu. Steve

Gorączka

Normalna temperatura ciała waha się od 36.4 do st. 37.1 C mierzona pod pachą. Mierzona w odbycie jest wyższa o około 0.3 do 0.6 st. C. Z gorączką, z podwyższoną temperaturą, mamy do czynienia, kiedy ciepłota

Sklep

naszego ciała osiągnie 38 st. C. To znak, że w naszym organizmie zaszły zmiany. Walczy on z infekcją. Gorączka jest raczej symptomem, a nie chorobą. Najczęściej dotyka ona dzieci. Nie znaczy to jednak, że dziecko jest ciężko chore. Podwyższona temperatura jest prawie nieodłącznym elementem infekcji dziecięcych. Organizm zareaguje podwyższoną temperaturą w odpowiedzi na atak wirusa, rzadziej bakterii. Dlatego gorączka jest raczej sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. W rzadkich przypadkach dochodzi do drgawek przy podwyższonej temperaturze. Dzieje się tak, kiedy temperatura ciała nagle bardzo szybko wzrośnie.

Jak radzić sobie z wysoką temperaturą

- podawać do picia dużo płynów, aby nie doszło do odwodnienia,

- herbatka z lipy, czarnego bzu obniża temperaturę i działa napotnie,

- pić napar z kory wierzby - obniża temperaturę.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!