Niewielu kaszlących idzie do lekarza. Większość idzie do teatru. A Guinness

Kaszel - opis dolegliwości

Kaszel łatwo rozpoznać - człowiek kaszle. A teraz serio: Kaszel jest próbą pozbycia się śluzu zgromadzonego w gardle, w płucach lub próbą wydalenia obcego ciała. Oczyszcza płuca i dolne drogi oddechowe. Jest

Sklep

również normalnym objawem przy zwężonych drogach oddechowych.

Kaszel występuje u osób w każdym wieku. W terminologii naukowej jest to odruch spowodowany przez podrażnienie nerwów czuciowych w błonie śluzowej dróg oddechowych.

Rodzaje kaszlu

- mokry (z wydalaniem śluzu),

- suchy,

- przewlekły,

- ostry (połączony z bólem płuc).

Przyczyny kaszlu

- zapalenie krtani,

- zapalenie gardła,

- palenie papierosów,

- alergie na kurz, dym, pyłki roślin lub opary chemiczne,

- astma,

- zmiany pogody, zwłaszcza temperatur.

Jak zapobiec kaszlowi?

W szklance ciepłej wody rozpuść jak najwięcej soli. Płukać gardło zaraz po przygotowaniu mikstury. Zużyć całą szklankę. Powtarzać kilka razy dziennie.

Kogel-mogel to prosty domowy sposób na kaszel.

Syrop z cebuli i czosnku jest jednym z najlepszych domowych sposobów na kaszel. Pokroić dużą cebulę i ząbek czosnku. Układać warstwami w szklanym naczyniu (może być słoik), posypując każdą warstwę cukrem. Odstawić na kilka godzin w umiarkowanie ciepłym miejscu - cebula i czosnek puszczą sok. Pić go po łyżeczce soku co kilka godzin.

Łyżkę majeranku zalewamy szklanką wrzątku, odstawiamy na 15 min. Pić 3 razy dziennie po szklance. Taka mikstura przyniesie ulgę przy uporczywym kaszlu.

Jedzenie winogron likwiduje kaszel, bo działają one wykrztuśnie. Również świeży sok z winogron z łyżeczką miodu jest skutecznym lekiem na kaszel.

Godny uwagi sposób na kaszel to: plasterek cytryny posolić i popieprzyć, a następnie wyssać.

Na kaszel pomaga płukanie gardła wywarem ze świeżego szpinaku.

Wieczorem wypić ciepłe mleko z łyżeczką masła oraz miodu, przynosi ulgę w kaszlu. (Nadesłała Grażyna)

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!