Kto się irytuje, krew sobie psuje. Przysłowie polskie

Nadciśnienie - co to jest?

Nadciśnienie jest często zwane cichym zabójcą. Ciśnienie krwi to nacisk na ściany tętnic z powodu pompowania krwi przez serce. Ciśnienie tętnicze mierzone jest w milimetrach rtęci (mmHG) i mamy dwie

Sklep

jego wartości. Jest to ciśnienie skurczowe (pierwsze) i rozkurczowe (drugie). Ciśnienie skurczowe to siła skurczu serca w trakcie pompowania krwi do naszego organizmu. Ciśnienie rozkurczowe pokazuje nam ciśnienie krwi panujące w tętnicach, kiedy serce jest rozluźnione. To ciśnienie pokazuje także kondycjce naszych tętnic. Ciśnienie skurczowe uważane jest za podwyższone kiedy wynosi 140, wszystko ponad to nadciśnienie. Natomiast ciśnienie rozkurczowe przy wartości 90 jest uważane za podniesione, a powyżej - to nadciśnienie.

Przyczyny nadciśnienia

- stres,

- otyłość,

- choroby serca i nerek,

- spożywanie alkoholu i palenie papierosów,

- duże spożycie soli,

- zmiany hormonalne u kobiet

- brak ruchu.

Jak obniżyć ciśnienie?

Pić łyżkę octu jabłkowego 2 do 3 razy dziennie.

Jedząc grejpfruta przed snem skutecznie obniżymy nadciśnienie.

Pietruszka jest warzywem obniżającym ciśnienie. Możemy pić soki z korzenia pietruszki lub zalać garść pokrojonej natki pietruszki wrzątkiem, odstawić na 15 min, przecedzić i pić 2 razy dziennie.

Starym, znanym sposobem na obniżenie ciśnienia jest spożywanie ząbka czosnku raz do dwóch razy dziennie.

Arbuzy wspaniale wspomagają walkę z nadciśnieniem. To smaczny sposób na zbicie nadciśnienia.

Aby szybko obniżyć ciśnienie należy wypić szklankę wody z łyżeczka pieprzu cayenne.

Sok z buraka skutecznie obniża ciśnienie. Świeży sok odstawiamy na kilka godzin do lodówki, a następnie pijemy po łyżce przed jedzeniem.

Przy nadciśnieniu należy ograniczyć spożywanie soli.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!