Jedz powoli, żuj dokladnie, to ci kamien z żółci spadnie. Aforyzm staropolski

Kiedy mamy nadwagę?

Otyłość dotyka nas coraz częściej. Jest to problem, z którym zmagają się kraje rozwinięte. W Stanach Zjednoczonych 30 % społeczeństwa uznawana jest za otyłą. W Polsce również ilość otyłych ludzi wzrosła

Sklep

dramatycznie. Aby sprawdzić, czynie zaliczamy się do tej grupy należy obliczyć tzw. BMI (Body Mass Index): naszą wagę w kilogramach dzielimy przez wzrost do kwadratu. Jeśli wynik jest poniżej 25 - możemy być spokojni, jeśli natomiast wynik kształtuje się między 25 a 30, to jest to problem, mamy bowiem nadwagę.

Należy nadmienić, że otyłość zwiększa ryzyko powstania takich chorób jak nadciśnienie, cukrzyca, kamienie na woreczku żółciowym, choroby serca, choroby układu krwionośniego, dna moczanowa, artretyzm.

Do otyłości dochodzi wtedy, kiedy ilość kalorii spożywanych jest większa niż nasze dobowe zapotrzebowanie. Komórki tłuszczowe namnażają się i w efekcie nasza waga zwiększa się. Stosowanie drakońskich diet nic nie daje i wielu prawdopodobnie się przekonało i zna efekt jojo. Jeśli tyliśmy przez dwa lata, to dajmy organizmowi czas na zchudnięcie, nie oczekując cudów w ciągu miesiąca.

Przyczyny otyłości:

- nadmierne ilości spożywanych kalorii,

- picie napojów gazowanych i słodzonych,

- choroby tarczycy,

- siedzący tryb życia,

- wolny metabolizm,

- zaburzenia hormonalne,

- uwarunkowania genetyczne.

Jak walczyć z otyłością?

Jeść dwa pomidory na czczo zamiast śniadania - w dłuższej perspektywie pozwoli to nam pozbyć się zbędnych kilogramów.

Sok z kapusty jest bardzo dobrym środkiem na otyłość. Pić szklankę soku dziennie, a skutecznie zredukujemy swoją wagę.

Dobrym sposobem na otyłość jest picie soku ze świeżych marchwi. Sok zapełnia żołądek i to powoduje, że je się mniej.

Pić szklankę ciepłej wody z łyżeczką miodu i sokiem z połówki limonki kilka razy dziennie, a nasza waga z pewnością się obniży. To sprawdzony sposób na otyłość.

Szklanka wody przed każdym posiłkiem pozwoli obniżyć wagę ciała w znaczącym stopniu. Ten sposób działa podobnie jak sok z marchwi.

Codzienne energiczne i co najmniej 45-minutowe spacery pozwolą zrzucić kilka kilogramów. Efekty widoczne po kilku tygodniach.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!