Kulturę narodu mierzy się spożyciem mydła. Justus von Liebig

Pasożyty

Pasożyty są małymi organizmami żyjącymi na lub w środku innego organizmu, w naszym przypadku człowieka. Słowo pasożyt pochodzi z języka greckiego: 'para' znaczy 'obok', 'sitos' - 'jedzenie'. Pasożyt żywi

Sklep

się tym, co spożywamy, czasem pobiera pokarm bezpośrednio z komórek. Pasożyty mogą wywołać wiele chorób, niektóre z nich są groźne dla życia. Wyróżniamy około 100 różnego rodzaju pasożytów. Pasożyty mogą nas zaatakować, gdy nasz organizm jest słaby. Przyczyny powstawania pasożytów są różne, ale najczęściej brudne ręce lub niemyte owoce czy warzywa są tego przyczyną. Dzieci zwłaszcza w przedszkolach są narażone na pasożyty. Wtedy obserwujemy charakterystyczne zgrzytanie na zębach w trakcie snu. Należy jednak pamiętać, że samo zgrzytanie to nie tylko objaw pasożytów.

Zanieczyszczona woda prowadzi do choroby znanej jako gardia lamblia. Koty przenoszą toksoplazmozę, bardzo groźną dla kobiet w ciąży, gdyż może dojść do samoistnego poronienia. W krajach afrykańskich, Ameryce Południowej i Azji mamy do czynienia z malarią, którą przenoszą komary.

Przyczyny powstawania pasożytów:

- spożywanie niemytych owoców i warzyw,

- ugryzienia komarów,

- dieta uboga w błonnik,

- zanieczyszczona woda,

- zaburzenia flory bakteryjnej w organiźmie.

Jak walczyć z pasożytami układu pokarmowego?

Szklanka mleka z 2 łyżeczkami olejku rycynowego pozwoli szybko pozbyć się pasożytów. W razie potrzeby kurację powtórzyć.

Zagotować kilka suszonych śliwek i wypić wywar po uprzednim jednodniowym poście. To pozwoli szybko wydalić pasożyty.

Pić na czczo pół szklanki świeżego soku marchewkowego przez kilka dni. To sprawdzony sposób na pasożyty.

Sok z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków pity kilka razy dziennie efektywnie walczy z każdym rodzajem pasożytów układu pokarmowego.

Maślanka pita na czczo jest również dobrym i tanim domowym sposobem na pozbycie się pasożytów z układu pokarmowego.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!