Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne. Marie von Ebner-Eschenbach

Pieprzyki - co to jest?

Pieprzyki na skórze to zbiór komórek o ciemnym pigmencie, który nazywa się melaniną. Pozostałe komórki również zawierają melaninę, jednak jest ona równomiernie rozprowadzona i dlatego nie ma żadnych

Sklep

przebarwień. Jeśli natomiast będziemy się nadmiernie opalać, to poprzez stymulację, jakiej dokona słońce, nabawimy się większej ilości pieprzyków. Pieprzyki mogą być płaskie, wypukłe, owłosione. Najczęściej powstają w dzieciństwie. Pieprzyki w późniejszym wieku uwidaczniają się przez nadmierne wystawianie skóry ciała na działanie promieni słonecznych. Przeciętnie człowiek ma od 10 do 40 pieprzyków na ciele. Najczęściej są one zlokalizowane na rękach, ramionach, twarzy, szyji, klatce piersiowej i plecach.

Zwykle pieprzyki nie są groźne jednak jeśli zdarzy się, że jakiś pieprzyk zacznie się powiekszać, dojdzie do stanu zapalnego w jego obrębie, nabierze nieregularnych kształtów, pociemnieje, zacznie krwawić, swędzieć należy natychmiast zgłosić się do lekarza specjalisty, aby zbadał, czy nie przybrał on cech nowotworowych.

Usuwanie pieprzyków, które wykazują wyżej wymienione cechy powinno nastąpić w specjalistycznych gabinetach.

Przyczyny powstawania pieprzyków:

- nadmierne opalanie się,

- predyspozycje genetyczne,

- nowotwory.

Jak walczyć z pieprzykami?

Plasterek czosnku przyklej na pieprzyka i zmieniaj codziennie. To bardzo łatwy sposób na usuwanie pieprzyków.

Należy sporządzić następującą mieszankę: łyżeczka zmielonego siemienia, łyżeczka oleju z siemienia i łyżeczka miodu. Wszystko wymieszać i taką pastę nakładać na pieprzyki codziennie, a po kilku dniach znikną.

Smarować pieprzyki świeżym ananasem. To je wybieli z bardzo szybkim tempie.

Sok z cytryny to kolejny sprawdzony sposób na pieprzyki. Smarować kilka razy dziennie.

Szczyptę sody zmieszać z olejkiem rycynowym. Taka pastę nakładać codziennie wieczorem na pieprzyki. Powtarzać przez kilka dni. To powinno usunąć pieprzyki.

Wcierać jodynę w pieprzyka, a po kilku dniach nie będzie po nim śladu.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!