Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem. Sokrates

Reumatyzm - co to jest?

Reumatyzmem określamy nieurazowe choroby narządu ruchu. Objawia się on bólem mięśni lub stawów, które odczuwają najczęściej starsze osoby w trakcie zmian pogodowych lub w wilgotnym klimacie. Są to choroby,

Sklep

które mogą uszkadzać serce, ale nie będą wywoływać żadnych negatywnych skutków w obrębie stawów, lub choroby, które będą mieć bezpośredni ujemny wpływ na stawy mogący doprowadzić nawet do kalectwa. Do tych chorób należy gorączka reumatyczna, fibrositis, różne formy artretyzmu.

Słowo reumatyzm pochodzi z języka greckiego - reuma - i oznacza opuchliznę. Osoby cierpiące na reumatyzm skarżą się na ból, uczucie sztywnosci, zastania w stawach i mięśniach.

Przyczyny reumatyzmu:

- nadmierne zakwaszenie organizmu,

- wilgotny klimat,

- stresująca praca.

Jak walczyć z reumatyzmem?

Rabarbar jest doskonałym lekiem na reumatyzm. Wyciśnięty sok z zielonych części rabarbaru słodzimy i pijemy 2-3 łyżeczki dziennie.

Sok ze świeżych ziemniaków to doskonały lek na reumatyzm. Pić 2 do 3 łyżeczek dziennie, zawsze przed jedzeniem.

Osoby chore na reumatyzm powinny codziennie wypijać sok z dwóch cytryn. To prosty sposób na walkę z reumatyzmem.

Sok z selera jest znanym domowym sposobem na reumatyzm. Pić codziennie około pół szklanki soku. Można mieszać z sokiem marchewkowym.

Wyciąg z nasion selera jest bardzo efektywnym lekiem na reumatyzm. Pić 5 kropli ekstraktu rozpuszczone w szklance wody.

Zaatakowaną kończynę pozwolić pogryźć mrówkom w mrowisku na spacerze po lesie. Taka terapia stosowana kilkakrotnie zlikwiduje u nas reumatyzm. To naturalny sposob na reumatyzm.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!