Gruba skóra jest darem od Boga. Konrad Adenauer

Gdy na skórze sucho

Sucha skóra jest spowodowana zbyt niską produkcją tłuszczu przez gruczoły łojotokowe. Najczęściej mamy do czynienia z suchą skórą w miesiącach zimowych, gdzie spada wilgotność powietrza. Najbardziej

Sklep

odczuwamy to po kąpieli, kiedy czujemy napiętą skórę w okolicach oczu, policzków, rąk, czy wewnętrznej części ud. Brak jej pielęgnacji i nawilżania może prowadzić do bardzo bolesnych pęknięć.

Przyczyny wysuszonej skóry:

- brak witaminy A, E, czy B,

- nadmierne opalanie,

- suche powietrze,

- atopowe zapalenie skóry,

- egzemy,

- nadmierne używanie detergentów,

- używanie silnie działających mydeł.

Jak nawilżać suchą skórę?

Maseczka z banana jest szybkim sposobem na nawilżenie suchej skóry. Rozgnieść banana na papkę i nałożyć na skórę twarzy i szyji. Po 15-20 minutach zmyć ciepłą wodą.

Stosować witaminę A, D i E, doustnie i w preparatach nawilżających skórę. Te trzy witaminy pozwolą utrzymać naszą skórę wilgotną.

Przy suchej skórze należy pić dodatkowo co najmniej 8 szklanek wody dziennie. To pozwoli utrzymać nasz organizm nawilżonym.

Suchą skórę, szczególnie twarzy i szyi, przesmarować delikatnie wacikiem namoczonym w ciepłej oliwie. Pozostawić na noc, rano zmyć. To sprawi, że nasza skóra będzie miękka i gładsza.

Do kąpieli dodać kilka kropel wyciągu z płatków owsianych lub wywaru z płatków owsianych. Po takiej kąpieli nasza skóra bedzie jak aksamit.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!