Mam wrzód żołądka. Ma on iloraz inteligencji 185. Paul Lynde

Wrzody - jak rozpoznać?

Wrzodami określamy jakiekolwiek uszkodzenie błony śluzowej, jątrzącą się ranę na skórze lub ranę wewnątrz organów ciała. Jest wiele rodzajów wrzodów. Używając określenia wrzód, najczęściej mamy

Sklep

na myśli wrzody żołądka lub dwunastnicy. Są one bardzo bolesne i mogą być bardzo niebezpieczne. Wrzodami są również małe owrzodzenia jamy ustnej. Starsze osoby borykają się jeszcze z owrzodzeniami skóry, które są spowodowane słabą cyrkulacją krwi lub żylakami.

Wrzody żołądka, dwunastnicy czy przełyku są wywołane przez nadmiar kwasów czy pepsyny - enzymu wydzielanego przez komórki gruczołowe żołądka. Małe wrzody często leczą się samoistnie i nie dają żadnych negatywnych objawów. Większe są bardzo bolesne i występują częściej u mężczyzn, zwłaszcza starszych. Towarzyszą im bóle w górnej części brzucha, wymioty. Ataki takie mogą trwać do 8 tygodni.

Wrzody dwunastnicy występują częściej u młodych ludzi i są wynikiem stresu. Chory cierpi wtedy na bóle w centralnej i górnej części jamy brzusznej.

Przyczyny powstawania wrzodów:

- nadmierne spożywanie alkoholu,

- przejadanie się,

- nadkwasota,

- helicobacter pyroli,

- palenie papierosów,

- picie kawy,

- zatrucia pokarmowe.

Jak wyleczyć wrzody żołądka?

Herbata z nasion kozieradki jest bardzo dobrym sposobem na wrzody żoładka. Należy ją pić dwa razy dziennie.

Sok ze świeżej kapusty zmieszany z sokiem z marchwi w proporcji 1:1 jest doskonałym lekiem na wrzody żoładka.

Aloes, szczególnie pity na czczo, znakomicie leczy wrzody żoładka.

Przepis stosowany przez nasze babcie: Surowe mleko kozie pite 3 razy dziennie, doskonale pomaga przy wrzodach żołądka.

Osoby cierpiące na wrzody powinny przez 3 dni zastosować dietę składającą się wyłącznie z bananów i mleka. Jest to szybki sposób na złagodzenie wrzodów żoładka.

Ciepłe okłady na żoładek działają kojaco na wrzody.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!