Każdy człowiek ma swoją truciznę. Przysłowie amerykańskie

Zaparcia - definicja

Człowiek wypróżnia się przeciętnie raz dziennie, jednak absolutnie naturalnym jest wypróżnianie raz na 3 dni lub 3 razy dziennie. O zaparciach będziemy mówić jeśli stolec będzie nieregularny, o twardej

Sklep

konsystencji. Zaparcia są zaburzeniem układu trawiennego, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń. Zaparcia nie pozwalają organizmowi pozbyć się toksyn i produktów przemiany materii, co powoduje, że wracają one do układu krwionośnego i zatruwają nasz organizm.

Przyczyny zaparć:

- dieta uboga w błonnik,

- mała ilość wypijanych płynów,

- nieregularne jedzenie,

- spożywanie fast food,

- nadkwasota,

- cukrzyca,

- zapalenie jelit,

- sydrom jelita leniwego,

- połykanie dużych kawałków jedzenia.

Jak pozbyć się zaparcia?

Cierpiący na zaparcia (inaczej: zatwardzenie) powinni pić dodatkowo około 8 szklanek wody w ciągu dnia, to przyspieszy metabolizm i poprawi perystaltykę jelit (ruchy jelit, które powodują przesuwanie się strawionego pokarmu wewnątrz).

Kefir wypijany na czczo skutecznie walczy z zaparciami. To bardzo skuteczny sposób na zatwardzenie.

Domowym sposobem na zaparcia jest zjedzenie gruszki przed posiłkiem. Alternatywnie można przeprowadzić dwudniową dietę, pijąc wyłącznie sok gruszkowy.

Szybkie spacery (45 minut lub więcej) doskonale poprawiają perystaltykę jelit, co leczy zaparcia.

Jedz pomarańczę na noc i na czczo, a zatwardzenia przestaną ci dokuczać.

Łyżeczka gorzkiej soli rozpuszczona w szklance ciepłej wody jest znakomitym środkiem na zaparcia. Trzeba to wypić - uwaga: jest bardzo niesmaczne. Sposobu nie można jednak stosować codziennie, należy robić kilkutygodniowe przerwy pomiędzy kuracjami.

Wypicie pół szklanki soku z kapusty jest skutecznym domowym sposobem na zatwardzenie. Sok może być ze świeżej, jak i z kwaśnej kapusty.

Dobrym środkiem na zaparcia są suszone śliwki. Przez 10 dni 10 śliwek zalać szklanką wrzątku wieczorem i wypić (i zjeść) na czczo rano i analogicznie rano na wieczór. Potem proponuję 2-3 śliwki codziennie do śniadania. Skuteczne. (Nadesłał Stach)

Wieczorem wymieszaj 1 łyżkę miodu w szklance letniej, przegotowanej wody. Wypij rano na czczo. Skuteczne. (Nadesłała Teresa)

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!