Lekarstwa działają wolniej niż choroby. Tacyt

Zatoki - co to jest?

Zatoki to przestrzenie w kościach twarzy, wypełnione powietrzem i wyścielone błoną śluzową. W trakcie ich normalego funkcjonowania śluz przepływa przez wąskie przewody do nosa. W przypadku infekcji takiej jak

Sklep

przeziębienie, przewody mogą sie zatkać co powoduje zaburzenia w cyrkulacji powietrza, zablokowanie przepływu śluzu. Jeśli śluz nie znajdzie ujścia w szybkim czasie, jego ilość się zwiększa i dochodzi to stanu zapalnego, który określamy jako sinusitis, czyli stan zapalny zatok.

Stan zapalny zatok objawia się bólem czoła i policzków, który wzmaga się przy pochylaniu, kaszlu czy leżeniu. Wydzielina z nosa będzie miała kolor żółty, zielony, nawet z dodatkiem krwi. Nos jest zablokowany z tej strony, w której jest stan zapalny. Dodatkowo może nam towarzyszyć ból głowy, podwyższona temperatura, brak apatytu czy słabszy węch.

Przyczyny problemów z zatokami:

- przeziębienie,

- alergie,

- katar sienny,

- przebywanie w pomieszczeniach zakurzonych i zadymionych.

Jak wyleczyć choroby zatok?

Prostym domowym sposobem na zatoki są ciepłe kompresy.

Sprawdzony sposób na zatoki: Zagotować łyżkę nasion kozieradki w szklance wody. Gotować aż połowa wody wyparuje. Pić 2, 3 razy dziennie.

Czosnek i cebula są stosowane przy leczeniu zatok. Można je jeść lub położyć plasterki na poduszce obok głowy, aby wdychać opary w trakcie snu.

Witamina A i C są bardzo skuteczne przy leczeniu zatok, dlatego należy je zażywać lub jeść owoce i warzywa, które je zawierają.

Przykładaj ciepłe kompresy skropione olejkiem z drzewa herbacianego. Ten domowy sposób z pewnością będzie bardzo pomocny przy leczeniu zatok.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!