Czas leczy nasze rany, ale zmarszczki są bardziej uparte. Przysłowie francuskie

Zmarszczki

Aby móc walczyć ze zmarszczkami, musimy najpierw rozpoznać, z jakiego rodzaju zmarszczkami mamy do czynienia. Wyróżniamy dwa rodzaje starzenia się skóry: wewnętrzny i zewnętrzny. Oba rodzaje przyczyniają

Sklep

się do powstawania zmarszczek. Starzenie wewnętrzne związane jest z odziedziczonymi genami. Ten proces zmniejsza ilość włókien tkanki łącznej kolagenu i elastyny. Odpowiadają one za strukturę i koloryt skóry. Elastyn nadaje jej elastyczność, natomiast kolagen - jędrność. Po 30 roku życia włókienka zaczynają pękać, co powoduje, że skóra staje jest mniej sprężysta.

Zewnętrzne starzenie jest związane z czynnikami takimi jak środowisko w którym żyjemy, działaniem chemikaliów na skórę i promieniami słonecznymi.

Z czynnikami genetycznymi nie jesteśmy w stanie walczyć - starzenia wewnętrznego nie możemy zahamować. W przypadku czynników zewnętrznych jest to możliwe. Aby zobaczyć jak np. słońce może zniszczyć skórę wystarczy, że popatrzymy na nasze przedramię na stronie zewnętrznej i wewnętrznej. Dlatego mimo, że słońce jest nam bardzo potrzebne, chrońmy naszą skórę od nadmiernego wystawiania na promienie.

Jak zlikwidować zmarszczki?

Winogrona są naturalnym sposobem na zmarszczki. Przekroić winogrono i posmarować skórę. Poczekać 15 minut i umyć ciepłą wodą.

Smarowanie skórę olejkiem rycynowym nie tylko zmiejszy zmarszczki, ale również zapobiegnie powstawaniu nowych.

Domowy sposób na zmarszczki to wycisnąć sok z plasterka ananasa i posmarować nim twarz.

Łatwy sposób na likwidację zmarszczek: Białko jaja kurzego rozprowadzić na twarzy.

Przed snem posmarować skórę twarzy olejkiem kokosowym. Zmarszczki zmniejszą się i zbledną.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!