Czym się strułeś, tym się lecz. Anonim

Żołądek

Żołądek jest organem w kształcie sakwy i znajduje się w górnej części brzucha. W nim następuje główny proces trawienia. Jedzenie w żołądku pozostaje od 3 do 4 godzin, gdzie jest poddawane obróbce

Sklep

chemicznej. Najważniejsze chemiczne procesy trawienne zachodzą właśnie tutaj. Żołądek wytwarza kwas chlorowodorowy, który jest tak silny, że rozpuści mięso i zabija bakterie chroniąc w ten sposób nasz organizm przed inwazją. Tutaj również produkowana jest pepsyna i lipaza. Ta pierwsza odpowiedzialna jest za rozkład białka, a druga tłuszczu.

Najczęstszym problemem w przypadku żołądka jest niestrawność. Może być spowodowana przejadaniem się, zaparciami, stresem, niepokojem wewnętrznym. W przypadku zatrucia żołądek zareaguje natychmiast wymiotami i nudnością. Jest to jego forma obrony i walki z obcymi bakteriami czy wirusami. Rzadziej występują wrzody żołądka, które są wywołane nadprodukcją kwasu chlorowodorowego (solnego) lub bakterią Helicobacter Pyroli.

Przyczyny chorób żołądka:

- stres,

- nadkwasota,

- Helicobakter Pyroli,

- picie kawy,

- palenie papierosów,

- nadmierne spożywanie napojów alkoholowych.

Jak się pozbyć bólu żołądka?

Przy bólach żołądka zażyć łyżkę octu jabłkowego. Nie przepijać. Jest to bardzo skuteczny i sprawdzony sposób na ból żoładka.

Sok z cytryny jest dobrym sposobem na ból żołądka.

Przy bólu żołądka należy ssać plasterek cytryny posypany solą. Ten prosty domowy sposób przynosi natychmiastową ulgę.

Herbata z mięty jest najprostszym znanym sposobem na ból żołądka.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!