Świeże powietrze czyni lekarza biedakiem. William Osler

Żylaki - skąd się biorą?

Żylaki pojawiają się, gdy zastawki w żyłach słabną. Powoduje to, że dochodzi do zwrotu krwi, która powinna płynąć do góry w stronę serca. W wyniku tego na żyłach pojawiają się grudki wypełnione krwią, która nie

Sklep

popłynęła do serca - żyły nie wypełniają swojej głównej roli, którą jest transport zanieczyszczonej krwi do serca.

Po utworzeniu się żylaków na skórze widoczne są kręte i fioletowe linie, które tworzą się z mniejszych żyłek i naczyń włosowatych. Nogi zaczynają boleć, swędzieć. Mówiąc o żylakach mamy najczęściej na myśli żylaki łydek, ale żylaki tworzą się w różnych innych miejscach, np. w okolicach odbytu czy - u mężczyzn - jąder.

Przyczyny powstawania żylaków:

- długotrwałe stanie,

- otyłość,

- ciąża,

- brak ruchu.

Jak się pozbyć żylaków?

Smarować żylaki octem winnym przed pójściem spać.

Witamina E korzystnie wpływa na żylaki. Zażywać 2 razy dziennie. To prosty domowy sposób na żylaki.

Naprzemienne kąpiele zimne i ciepłe są dobrym sposobem na żylaki.

Umiarkowane opalanie to kolejny sposób na leczenie żylaków.

Sporządzić maść z 2 szklanek świeżego pociętego nagietka i 2 szklanek smalcu. Tłuszcz roztopić i zalać nagietek. Pozostawić na 24 godziny. Smarować żylaki 2 razy dziennie. Taka kuracja przyniesie ulgę, gdy masz żylaki.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!