Z pewnością wstanie rano i spojrzenie w lustro, żeby zobaczyć ponownie tłuste włosy, które dopiero co wczoraj były umyte, jest bardzo stresujące i niekomfortowe. Co więc poradzić na tłuste włosy.

Tłuste włosy mogą być oznaką nadprodukcji gruczołów łojotokowych, a co za tym idzie wskazaniem do tego, że w przyszłości może pojawić się łupież lub łojotokowe zapalenie skóry.

Jednak nie należy się tym przejmować, coś w tym kierunku można zrobić.

1. Nie myj włosów tak często.

Choć wydaje się, że to śmieszne i mało prawdopodobne, a także sprzecznie z intuicją, zbyt częste mycie włosów może być winne przetłuszczaniu się ich u nasady. Co się dzieje? Budzisz się rano, patrzysz do lustra i widzisz tłuste włosy. Biegniesz je szybko umyć. Jednak w trakcie tego procesu pozbawiasz włosy naturalnego sebum. I co robi Twój organizm? Stwierdza, że ma mało tłuszczu na włosach i produkuje go w jeszcze większej ilości. Dodatkowo częste mycie może sprzyjać wypadaniu włosów.

Aby temu zapobiec, zrezygnuj z mycia włosów raz lub dwa razy w tygodniu. Efekt nie pojawi się od razu, jednak w końcu organizm zrozumie, że nie musi produkować tyle łoju i zwolni swoje tempo.

2. Zmień szczotkę

Częste szczotkowanie przetłuszczających się włosów faktycznie może sprzyjać dodatkowej produkcji sebum. To nie znaczy, żę należy zrezygnować ze szczotkowania włosów. Wręcz przeciwnie. Odpowiednio dobrana szczotka, np. z sierści dzika sprawi, że włosy będą natłuszczone w równomierny sposób i nie będą się tak przetłuszczać.

co poradzić na tłuste włosy
co poradzić na tłuste włosy

3. Używaj odpowiednich szamponów

Co poradzić na tłuste włosy? Jakie produkty stosować? Postaraj się unikać szamponów, które nadają włosom połysk i zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Takie produkty zawierają olejki, które dodatkowo natłuszczą włosy i sprawią, że będą wyglądały na jeszcze bardziej zatłuszczone.

W zamian za to, szukaj produktów, które będą zwiększać objętość włosów, ponieważ to sprawi, że włosy nie będą miały styczności z tłustymi odrostami..

4. Nie dotykaj włosów

Może się to wydawać nieistotne, ale wszystkie te czynności, które wykonujesz palcami w ciągu dnia, mogą naprawdę wpłynąć na wygląd i kondycję Twoich włosów. Dzieje się tak dlatego, że podobnie jak włosy, opuszki palców i twarz również produkują olej, który łatwo przenosi się na włosy, pogarszając jeszcze bardziej problem przetłuszczania się. Dlatego też kiedy podnosić rękę aby poprawić włosy, pomyśl czy to konieczne.

5. Co poradzić na tłuste włosy, a stosujesz prostownicę

Zła wiadomość dla tych którzy lubią poddawać włosy zabiegowi prostowania. Prostowanie i suszenie sprawia, że organizm reaguje tak samo jak przy częstym myciu, czyli produkuje więcej sebum. Wyprostowane włosy bardziej przylegają do głowy co sprawia, że szybciej będą wyglądały na przetłuszczone. Dodatkowo wyprostowane włosy mają prostą drogę od nasady do końca włosa do rozprowadzenia łoju, co również szybciej je natłuści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code