" Lekarstwa działają wolniej niż choroby" Tacyt

Jak je rozpoznać? – domowe sposoby

Brodawki to grudkowe zmiany skórne. Mogą pojawiać się na całym ciele, ale najczęściej ich występowanie obserwuje się na rękach, stopach, wargach, a take w okolicacy narządów płciowych. Nie należy ich rozdrapywać gdyż są zaraźliwe i sami możemy doprowadzić do ich rozprzestrzeniania się. Kiedy już się pojawią nie należy ich bagatelizować. Sprawdżcie domowe sposoby na brodawki i zasięgnijcie koniecznie opinii lekarza.

Przyczyną powstawania brodawek jest najczęściej wirus brodawczaka ludzkiego. Brodawki zwykle nie są bolesne. Potrafią zniknąć samoistnie.

Często zdarza się zarażenie brodawczakiem na basenach, dlatego konieczne jest zawsze zakładanie klapek w miejscach takich jak baseny, czy sauny.

Rodzaje brodawek

1. Zwykłe – występują najczęściej na rękach.

2. Stóp – mogą utrudniać chodzenie.

3. Płaskie – najczęściej występujące u ludzi młodych.

Brodawki a medycyna konwensjonalna

Medycyna konwencjonalna leczy brodawki kwasem salicylowym, witaminą A, a także podofiliną. Stosuje się również zabiegi z użyciem elektrokoagulacji, jakim jest wypalanie lub zabiegi chirurgiczne, a także krioterapię. Zabiegi te są niejednokrotnie bolesne i długotrwałe. Warto sięgnąć po domowe sposoby, spróbować, jeśli się nie powiedzie, wtedy zastosować wyżej wymienione metody.

brodawki

Domowe sposoby na brodawki

1. Olejek kamforowy – Olejkiem kamforowym możemy je szybko i łatwo zlikwidować. Smarować je kilka razy dziennie i po kilku dniach efekt murowany.

2. Ananas – Dobrym sposobem na pozbycie się brodawek jest ananas. Należy przykładać plasterek świeżego ananasa kilka razy dziennie, a po 3 dniach brodawki zaczną znikać.

3. Olejek z drzewa herbacianego – Smarować brodawki olejkiem z drzewa herbacianego. Ponieważ olejek ma właściwości żrące i jest także dobry na grzybicę, przy smarowaniu należy uważać na otaczającą skórę, aby jej nie wypalić.

4. CebulaStarym sposobem na brodawki jest smarowanie ich sokiem z cebuli z dodatkiem soli.

5. Glistnik jaskółcze ziele – Nie możemy zapomnieć o glistniku jaskółcze ziele. Aby pozbyć się brodawek trzeba je smarować świeżym sokiem z glistnika. Zabieg powtarzamy tak długo aż nie znikną.

6. Mniszek lekarski – Mniszek lekarski ma podobne właściowości jak glistnik. Tutaj również smarujemy zajęte chorobowo miejsce świeżym sokiem do czasu uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • Moja córka miala brodawkę na nóżce. Poszłyśmy do dermatologa. Niestety przepisany płyn nie pomógł. Wtedy pomyslałam, że co szkodzi spróbować smarować olejkiem kamforowym (przeczytałam o tym sposobie na tej stronie). Bardzo badzo dziękuję !!!!!! Smarowałam 2 razy dziennie i po 3 tyg po brodawce ani śladu. Pozdrawiam

  • Najlepszy sposób to lapis kupiony w aptece tydzień smarowania i po nich. Wiem coś o tym jako dziecko miałam je wszędzie. Zaczęło się od jednej trzeba uważać na krew z kurzawki jest bardzo zaraźliwa .Po lapisowaniu wszystkie zniknęły bez bólu,jedynym minusem są brązowe plamy z lapisu ,ale to jest objaw że lapis działa.I najważniejsze to nie boli!!!Lapis to maleńki biały sztyft należy ściąć z góry osłonkę i wkręcać w kurzawkę przez chwilę ,dla uzyskania lepszego efektu kurzawkę jeżeli jest twarda można namoczyć.Polecam to działa.Plamy znikają po tygodniu.

  • Na brodawki tylko i wyłącznie ziele zwane Jaskółczym zielem.Rosnie gdzies na rumowisku ,pod plotem,teraz na wiosne ma duzo soku pomaranczowego w łodydze i nim smarowac brodawkę(kurzajkę).Sposob sprawdzony i pewny.Kuracja darmowa i bezbolesna.