" Umiarkowanie we wszystkim najbardziej sprzyja długowiecznosci" C Hufeland

Cukrzyca – opis choroby

Domowe sposoby na cukrzycę są pierwszym i jednocześnie wspomagającym sposobem leczenia konwencjonalnego.

Cukrzyca, zwana diabetes mellitus, to choroba przewlekła charakteryzującą się podwyższonym poziomem glukozy we krwi, jak równieć obecnością glukozy w wydalanym moczu. Nieleczona może wywołać poważne komplikacje.

Cukrzyca powstaje, kiedy trzustka produkuje za mało (lub w ogóle nie produkuje) insuliny, co prowadzi do zaburzenia w trawieniu węglowodanów, białka i tłuszczów. Warto wiedzieć, że insulina jest hormonem, który transportuje glukozę z krwi do komórek, gdzie zużywana jest na energię. To właśnie niedobór insuliny względny lub bezwzględny jest istotą cukrzycy.

Cukrzyca jest chorobą dotykającą przede wszystkim społeczeństwa krajów rozwiniętych. Jej najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe odżywianie, otyłość, a także brak ruchu.

Poziom cukru we krwi

Kontrolując poziom cukru we krwi należy wziąć pod uwagę dwie wartości. Pierwszy to poziom mierzony rano, po przebudzeniu, a przed śniadaniem. Tutaj górny limit to 99 mg i jest to poziom dobry.

Drugi pomiar dokonywany jest 2 godziny po posiłku. Po tym czasie poziom cukru może się podnieść do 140 mg na 100 ml krwi i jest to poziom dopuszczalny. Poziom wyższy wskazuje zaburzenia i należy udać się do lekarza aby zbadać czy to nie aby już cukrzyca.

Rodzaje cukrzycy

cukrzyca

Cukrzyca typu 1, zwana jest również cukrzycą insulinozależną lub młodzieńczą. Dzieci i ludzi młodzi są tutaj najczęściej osobami dotkniętymi tego rodzaju cukrzycą. Niemniej jednak może ona wystąpić w dowolnym okresie życia ludzkiego. W tym przypadku własny system immunologiczny niszczy komórki trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny. Nie są znane przyczyny dla których tak się dzieje. Ponieważ organizm nie jest w stanie sam wyprodukować insuliny, zastrzyki insulinowe są alternatywą i muszą być podawane, aby nie doszło do zgonu. Choroba ujawnia się nagle. Do symptomów należą nadmierna ilość wypijanych płynów, częste oddawanie moczu, spadek wagi, osłabienie, zmęczenie i zaburzenia wzroku.

Cukrzyca typu 2, zwana cukrzycą dorosłych lub insulino-niezależną. W tym przypadku wydzielanie insuliny nie jest wystarczające. Kiedy poziom glukozy wzrasta we krwi lub pojawia się odporność komórek na działanie insuliny. Ten rodzaj cukrzycy to 85-90 % wszystkich notowanych przypadków cukrzycy. Pojawia się najczęściej około 45 roku życia i jest wynikiem siedzącego trybu życia i otyłości, zwłaszcza w pasie. Często chorzy mają również podwyższone ciśnienie i cholesterol. We wczesnym stadium trzustka produkuje nawet więcej insuliny, jednak z czasem trzustka słabnie i przestaje produkować insulinę. Początkowo leczenie polega na podawaniu tabletek, w późniejszym stadium konieczne są zastrzyki insulinowe. Pozytywnym aspektem tego rodzaju cukrzycy jest to, że możemy ją kontrolować poprzez zmianę diety i zwiększoną aktywność fizyczną.

Cukrzyca ciążowa – spowodowana zaburzeniem gospodarki hormonalnej organizmu podczas ciąży. Często pojawia się około 24 do 28 tygodnia ciąży. Zazwyczaj całkowicie ustępuje po porodzie, ale zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w przyszłości.

Przyczyny cukrzycy

  • nieodpowiednia dieta,
  • siedzący tryb życia,
  • przyczyny genetyczne,
  • brak ruchu,
  • stres
  • choroby trzustki.

cukrzyca

Jak walczyć z cukrzycą?- domowe sposoby na cukrzycę

1. Biała morwa – Herbatka z białej morwy pić codziennie wieczorem, jest skutecznym sposobem na cukrzycę.

2. Kozieradka – Kozieradka jest sprawdzonym sposobem na cukrzycę. Około 100 ziaren kozieradki namoczyć na noc w 250 ml wody. Następnie rozgnieciona i wycedzona powinna być pita przez kilka tygodni, do czasu kiedy poziom cukru wróci do normy.

3. Ćwiczenia – Regularne ćwiczenia fizyczne są niezastąpionym lekiem na cukrzycę. Codzienny godzinny energiczny spacer wspaniale reguluje poziom cukru we krwi.

4. Cynamon – Woda pita z łyżeczką cynamonu skutecznie wspomaga leczenie cukrzycy.

5. Olejek z wiesiołka – Olejek z wiesiołka pity przez kilka tygodni jest sprawdzonym sposobem na obniżenie poziomu cukru we krwi.

6. Kapusta – Sok z kapusty jest doskonałym domowym sposobem na cukrzycę. Sok można pić 2 razy dziennie po pół szklanki.

7. Znamiona kukurydzy – Odwar ze znamion kukurydzy pity w ilości 1/2 szklanki 3 razy dziennie.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • poczytajcie o żyworódce pierzastej, ona jest na wszystko :
    angina, katar
    zapalenie spojówek
    trudno gojące się rany
    kurzajki, grzybice
    stany zapalne, stłuczenia
    odleżyny, wrzody
    swędzenie skóry
    STABILIZUJE POZIOM CUKRU
    na zmęczone stopy
    przykry zapach stóp
    zgaga, przykry
    zapach z ust (mimo zadbanych zębów)
    bóle głowy, bóle reumatyczne
    egzemy, obrzęki
    trądzik, liszaje
    oparzenia, ukąszenia
    paradontoza, nadwrażliwe dziąsła

  • CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
    Wg tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki ww węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości.

  • PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
    Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

    WAŻNE.
    GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
    Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. *****

    GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
    Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.