" Bywają leki gorsze od choroby" Publiusz Syrus

Czy to naprawdę grypa?

Zachorowania na grypę pojawiają się najczęściej w miesiącach zimowych, zwłaszcza wtedy, kiedy temperatury nie są zbyt niskie. Ludzie często mylą przeziębienia z grypą, a są to dwa różne

schorzenia. Grypa jest znacznie poważniejsza i trudniejsza do wyleczenia. Jest chorobą wirusową o ostrym przebiegu. Objawy grypy to wysoka temperatura, poty, uczucie zimna, ból głowy, bóle mięśni, ogólne osłabienie i brak apetytu. Może również występować kaszel i bóle w klatce piersiowej. Objawy mogą utrzymywać się od od tygodnia do dwóch.

Ponieważ grypę wywołują różne wirusy, które zmieniają się cały czas, wytwarzając nowe szczepy, trudno jest o zapewnienie sobie odporności na długi czas.

Jak leczyć grypę

W pierwszym stadium grypy dobrym sposobem jest picie herbaty z imbirem i cynamonem

Przyjmowanie dużych dawek witaminy C i A jest polecanym sposobem przy grypie.

Dobrym domowym sposobem na temperaturę przy grypie jest picie naparu z czarnego bzu, krwawnika i mięty.

Picie dużych ilości płynów jest jak najbardziej zalecane przy grypie.

Nasze babcie zalecały do picia napar z liści babki zwyczajnej przy mocnym kaszlu i grypie.

Znasz inną recepturę?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • swietnym sposobem na grype czy tez inne zakazenie wirusowe(np oprysczka) jest picie zielionej herbaty z mlekiem. Zaparzmy herbate do polowy szklanki najlepiej liscaista poczkejamy az zyska kolor i dopelnijmy mlekiem najlepiej od krowki ale jak takiego nie ma kartonikowe tez ujdzie. Sparawdzone i skuteczne. Rowniez przy grypie zoladkowej.

  • CAŁĄ CYTRYNĘ WYCISNĄĆ DO KUBKA WYDRĄŻYĆ MIĄŻSZ DODAĆ 2 ŁYŻECZKI CUKRU LUB MIODU, KIELISZEK WÓDKI, ZALAĆ GORĄCĄ WYPIĆ I POŁOŻYĆ SIĘ OD RAZU DO ŁÓŻKA DLA MNIE NIE MA NIC LEPSZEGO TO JEST MÓJ ANTYBIOTYK 🙂 ŻYCZĘ ZDRÓWKA I POZDRAWIAM 🙂

  • Najlepsza na ból gardła jest sól pod język. Oczywiście nie przyjemna jest to przyjemna sprawa ale jak najbardziej skuteczna! Polecam również napar z paroma kroplami amolu jeżeli ktoś dodatkowo ma katar:)