" Katar wodzi człowieka za nos" Magdalena Samozwaniec

Co to jest katar?

Katar to stan zapalny bądź podrażnienie błon śluzowych gardła, nosa lub płuc. Katar jest niczym innym jak gęstym śluzem. Sam śluz jest potrzebny do nawilżania błon śluzowych, jednak jego nadmiar lub zwiększona

gęstość powodują blokadę lub zapchany nos. Katar pojawia się również u osób z infekcjami migdałów, zapaleniem ucha, zatok, czy migdałów. Zdarza się, że katar może być chroniczny. Wtedy jego podłoże jest inne, np. alergiczne lub bakteryjne.

Przyczyny kataru

– wirus,

– bakteria,

– zimne powietrze,

– nieżyt nosa,

– stan zapalny zatok,

– alergie.

Jak wyleczyć się z kataru?

Do miski nasypać garść soli i zalać litrem wrzącej wody. Nakryć głowę ręcznikiem i wdychać. Robić takie parówki kilka razy dziennie. To natychmiast odblokuje nos i przyniesie natychmiastową ulgę przy katarze.

Zjedzenie ząbka czosnku na kanapce jest jeszcze jednym sprawdzonym sposobem na katar.

Stosować gorące okłady na klatkę piersiową i głowę, a pozbędziemy się kataru.

Pokroić kawałek świeżego imbiru lub wziąć jedną łyżeczkę suszonego i zagotować w szklance wody. Przecedzić i pić jednorazowo 1/3 szklanki takiego wywaru z herbatą z sokiem malinowym.

Ząbek czosnku i 1/4 średniej cebuli przecisnąć przez praske. Miazgę dodajemy do szklanki gorącego mleka z łyżką miodu i pijemy 2 razy dziennie.

Zagotować łyżeczkę kurkumy ze szklanką mleka. Pić małymi łykami w ciągu dnia. Jest to znakomity sposób na walkę z katarem.

Wymieszać szczyptę pieprzu i łyżeczkę cukru w pół szklanki maślanki, zsiadłego mleka lub kefiru. Pić rano i wieczorem.

Znasz inną recepturę?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Ciepła woda i sól. Wymieszać. Wciągnąć najpierw do jednej potem do drugiej dziurki nosa. Odtyka nos nawet w najbardziej zaawansowanym stadium kataru.

  • Ciepła woda i sól. Wymieszać. Wciągnąć najpierw do jednej potem do drugiej dziurki nosa. Odtyka nos nawet w najbardziej zaawansowanym stadium kataru.