" Są głowy, których się trzyma tylko łupież" Jan Czarny

Jak rozpoznać łupież?

Łupież to nic innego jak zrogowaciały naskórek głowy. Przyczyny łupieżu nie są do końca jasne. Jedni twierdzą, że powodem jego powstawania jest zbyt mała lub zbyt duża ilość lipidów produkowanych przez

gruczoły łojotokowe. Inni utrzymują, że jest to infekcja o podłożu grzybiczym, którą można się zarazić poprzez używanie tego samego ręcznika, szczotki czy mydła.

Jeszcze inni twierdzą, że łupież jest następstwem zmian hormonalnych jakie zachodzą zwłaszcza w okresie dojrzewania.

Dla innych to efekt złego odżywiania. Niemniej jednak najważniejsze dla każdego z nas jest pozbycie się łupieżu. Jest on nie tylkonieestetyczny, ale także dokuczliwy i wstydliwy.

Rodzaje łupieżu:

– łupież suchy – jest swędzący i pozostawia drobne płatki naskórka na włosach badź na ubraniu,

– łupież tłusty – występuje w większych płatach przyklejonych do skóry, jest wynikiem połączenia zrogowaciałego naskórka z wydzieliną łojową wytwarzaną przez gruczoły łojotokowe.

Przyczyny łupieżu

– niedobór cynku,

– infekcje grzybicze,

– złe odżywianie,

– częste stosowanie szamponów i mydeł alkalizujących/uzasadawiających.

łupież
łupież

Jak pozbyć się łupieżu?

2 łyżki świeżego soku jabłkowego zmieszać z dwoma łyżkami wody. Wmasować w skórę głowy przed myciem. Stosowany kilkakrotnie pozwoli na trwałe pozbycie się łupieżu.

Ocet jabłkowy dodać do wody przed końcowym spłukaniem głowy po myciu włosów. Ocet jabłkowy ma właściwości antyseptyczne, przeciwgrzbicze i zmienia pH skóry. Taka terapia zapobiega łupieżowi i również go leczy.

Sok z buraka wcierać w skórę głowy, a następnie spłukać. Ta doskonały sposób na wyleczenie się z uporczywego łupieżu.

Przed myciem wcierać naftę kosmetyczną. Tak nie tylko pozbędziemy się łupieżu, ale także odżywimy włosy. Nafta kosmetyczna jest nie tylko kosmetykiem, ale także ma właściwości lecznicze.

Wcieramy sok z cytryny przed myciem włosów.

Jeśli łupież ma podłoże grzybicze warto zastosować olejek z drzewa herbacianego. Ma on niezwykłe właściwości przeciwgrzybicze. Możemy na koniec mycia spłukać głowę, letnią wodą z dodatkiem kilku kropel olejku z drzewa herbacianego. Alternatywnie możemy natrzeć głowę olejem z dodatkiem kilku kropel olejku z drzewa herbacianego.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • Przepis na natychmiastowe I trwale usuniecie lupiezu ; wmasowac w wilgotna skore sode oczyszczona I splukac woda. Soda rospusci wszystkie martwe I luszczace sie tkanki I zabije bakterie. Ja znalazlam ten przepis po wielu bezskutecznych probach.Zadzilalo 100%. Powodzenia!