" Lekarstwa działają wolniej niż choroby" Tacyt

Niepłodność

Niepłodność to zaburzenie czasowej niemożność poczęcia upragnionego dziecka. Według statystyk w Polsce około 1,5 mln par boryka się z niepłodnością.Jest to około 20% społeczeństwa w wieku reprodukcyjnym. Prognozy GUSu nie są równiez optymistyczne, ponieważ szacuje sie, że w 2050 roku będzie nas już tylko 34 mln, czyli spadek 12% w porównaniu z rokiem 2013, gdzie było nas 38,5 mln.

Niektóre kobiety zachodzą w ciążę trudniej, dlatego o bezpłodności mówimy, kiedy kobieta nie może zajść w ciążę po około 12 miesiącach uprawiania seksu bez zabezpieczeń. Problem ten dotyka 1 na 10 par.

O bezpłodności mówimy również wtedy, kiedy kobietę dotykają nawracające się poronienia. Przyczyny niepłodności mogą mieć swoje podłoże w złej diecie, piciu alkoholu, paleniu, nadmiernym stresie, ciężkim wysiłku fizycznym lub chorobie. U większości kobiet raz w miesiącu jeden z dwóch jajników produkuje komórkę jajową. Staje się to w środku cyklu miesiączkowego. Następnie komórka jajowa wedruje w dół jajowodami do macicy. Aby doszło do zapłodnienia kobieta musi odbyć stosunek seksualny przed lub po owulacji, aby nastepnie plemniki przebyły drogę od pochwy przez szyjkę macicy, dalej do macicy i jajowodów gdzie jeden z plemników dokona zapłodnienia. Ponieważ komórka jajowa żyje przez około 36 godzin, a plemniki 2 do 3 dni, dlatego aby doszło do zapłodnienia ważne jest odbycie stosunku płciowego 12 do 14 godzin przed owulacją.

Przyczyny niepłodności

1. Uszkodzenie jajowodów.

2. Niska jakość komórki jajowej.

3. Problem w pecherzyku, który uniemożliwia prawidłowe jajeczkowanie.

4. Zaburzenia hormonalne.

5. Zablokowane jajowody z powodu infekcji, choroby, ciąży pozamacicznej.

6. Endometrioza.

7. Niemożność wyprodukowania dojrzałej komórki jajowej.

8. Opóźnianie zajścia w ciążę. Im kobieta starsza, tym trudniej jest jej zajść w ciążę.

9. Radioterapia.

10. Styczność z chemikaliami.

niepłodność
niepłodność

Jak zlikwidować niepłodność?

Zrezygnuj z alkoholu. Alkohol obniża prawdopodobieństwo zajścia w ciąże o 50%.

Noś telefon komórkowy z dala od ciała. Pierwsze badania już wykazały szkodliwość telefonów komórkowych na spermę. Zmniejszają one ilość aktywnych plemników, obniżają ich ruchliwość i zmieniają ich budowę.

Oberżyny zwiększają płodność, dlatego należy je jeść jak najczęściej.

Dieta powinna być bogata w maślankę i serek wiejski.

Dla kobiet: unikać stresu, odpoczywać i relaksować się jak najczęściej. Stres jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym.

Choroby tarczycy, zwłaszcza hashimoto powodują niepłodność u kobiety, dlatego warto się wcześnie leczyć i stosować różbe domowe sposoby.

Zioła na niepłodność

Niepokalanek po łacinie Vitex Agnus Castus, reguluje nierównowagę hormonalną. badania na małą skalę, wykazały, że niepokalanek może wspomagać zajście w ciążę.

Wiadomo, że niepokalanek pomaga regulować naturalny cykl miesiączkowy u kobiet, a to bardzo ważny aspekt z punktu widzenia zajścia w ciążę.

Pluskwica groniasta to kolejne zioło polecane na niepłodność. Jest doskonałym stymulatorem jajników, a także pomaga złagodzić uczucie skurczów menstruacyjnych.

Pluskwica groniasta powinna być stosowana tylko w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, gdzie stymulacja jajników jest kobiecie potrzebna do owulacji.

zioła na niepłodność
zioła na niepłodność


Fałszywy Jednorożec. To ziele mało znane w Polsce, rosnące w Ameryce Północnej. Korzeń jednorożca reguluje wszystkie procesy zachodzące w jajnikach. Niektórzy ludzie sugerują, że fałszywy jednorożec pomaga również w płodności mężczyzn. Uwaga, można go używać tylko przed zajściem w ciążę i przed owulacją.


Olej z wiesiołka oprócz łagodzenia objawów miesiączki, olej z wiesiołka pomaga w produkcji dobrego śluzu szyjkowego. Ten dodatkowy śluz pomaga chronić małe pływaki (plemnik) podczas ich drogi do jajeczka, pozostawiając większe szanse na zapłodnienie. Można go bezpiecznie stosować od miesiączki do owulacji.


Czerwona koniczyna. Czerwona koniczyna jest hormonalnym bliźniakiem estrogenu. To kolejne z ziół na niepłodność. Choć koniczyna nie jest identyczna z estrogenem to znakomicie sprawdza się przy wspomaganiu leczenia niepłodności. Ponieważ koniczyna czerwona pomaga pogrubić wyściółkę macicy, a to prowadzi do lepszego zagnieszczenia się jajeczka w macicy i zwiększa płodność.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code