" Jelita są sprawcą wielkiego utrapienia" Przysłowie arabskie

Niestrawność, zwana również dyspepsją to stan, przy którym w żołądku występuje nieprawidłowe wydzielanie soków żołądkowych. Powoduje to uczucie dyskomfortu w górnej części brzucha, a nawet w klatce piersiowej.

W efekcie towarzyszy temu zgaga, odbijanie, wzdęcia. Kobiety są bardziej narażone na tą dolegliwość zwłaszcze w trakcie ciąży i miesiączki.

Przyczyny niestrawności

1. Spożywanie zbyt dużych posiłków.

2. Picie alkoholu, picie kawy, picie napojów gazowanych, i czekolada.

3. Brak wysiłku fizycznego.

4. Zbyt szybkie spożywanie posiłków.

5. Dieta bogata w tłuszcz.

6. Stosowanie zbyt ostrych przypraw.

7. Stres.

8. Niektóre antybiotyki, środki przeciwbólowe i suplementy diety zawierające żelazo.

na niestrawność domowe sposoby
na niestrawność domowe sposoby

Inne powody niestrawności

Jeśli taka dolegliwość utrzymuje się przez dłuższy czas, bezsprzecznie należy zgłosić się do lekarza, gdyż czasem zdarza się, że przyczyny mogą być poważniejsze. Oto niektóre z nich:

  • Zapalenie błoby śluzowej żołądka
  • Wrzody żołądka
  • Celiakia
  • Kamienie żółciowe
  • Zaparcia
  • Zapalenie trzustki
  • Rak żołądka
  • Niedrożność jelit
  • Zmniejszony przepływ krwi w jelitach (niedokrwienie jelit)
na niestrawność domowe sposoby
na niestrawność domowe sposoby

Na niestrawność domowe sposoby

Soda

Soda ma mocne właściwości alkalizujące i może być stosowana na wiele różnych problemów zdrowotnych. Także i tutaj można ją wykorzystać. W tym celu należy wypić szklankę wody z łyżeczką sody. To prosty domowy sposób na niestrawność.

Pomarańcze

Kto by pomyślał, że pomarańcze mogą tutaj coś zdziałać. A jednak. Pomarańcze wspaniale działają na niestrawność, dlatego należy je jeść codziennie.

Anyż

Anyż jest znany zwłaszcza dla miłośników kuchni azjatyckiej czy afrykańskiej, a to zioło jest świetnym domowym sposobem na walkę z problemami z trawieniem. Z tego powodu dodawany do potraw skutecznie wspomaga trawienie.

Cytryna

Cytryna podobnie jak pomarańcza neutralizują i alkalizują soki żołądkowe dlatego warto sięgnąć po ten domowy sposób. W związku z tym należy wycisnąć pół cytryny i zmieszać z niewielką ilością wody. Picie tej mikstury przed jedzeniem to efektywny sposób na niestrawność.

Rumianek i mięta na niestrawność

Oba te zioła są znane ze swoich właściowści wspomagających trawienie. Z tego powodu jest to prosty domowy sposób na te dolegliwości. Wypij herbatę rumiankową lub miętową przed jedzeniem, a problem się rozwiąże sam.

Ananas

Picie soku z ananasa między posiłkami łagodzi niestrawność, gydż ananas pobudza trawienie. Polecany jest również w przypadku otyłości, bo przyspiesza redukcję tranki tłuszczowej.

Ciepła woda

Picie ciepłej wody kilka razy dziennie jest prostym domowym sposobem na niestrawność.

Pomarańcza, miód, imbir na niestrawność

Mikstura sporządzona z soku z pomarańczy z łyżeczką miodu i szczyptą imbiru zapobiega dyskomfortowi spowodowanemu przez tą dolegliwość.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code