" Jelita są sprawcą wielkiego utrapienia" Przysłowie arabskie

Od czego jest nieświeży oddech ?

O nieświeżym zapachu z ust zwykle dowiadujemy się od najbliższych. Aby samemu sprawdzić czy nie cierpimy na to dość nieprzyjemne schorzenie należy złożyć razem dłonie i przyłożyć do ust. Następnie zrobić wydech i wdech. Wtedy sprawdzimy, czy aby nas to również dotyczy czy mamy nieświeży oddech.

Ludzie cierpiący na nieświeży zapach często unikają kontaktów z innymi, mają niskie poczucie własnej wartości, a nawet mogą cierpieć na depresję z tego właśnie powodu.

Często przyczyną tego problemu jest zła higiena jamy ustnej, ale nie zawsze. Zdarza się, że przyczyny mogą być znacznie poważniejsze, dlatego podsumowując nie można tego bagatelizować i należy zgłosić się do lekarza.

Nieświeży oddech przyczyny:

– brak lub zła higiena jamy ustnej,

– zepsute zęby,

– zgromadzone jedzenie między zębami,

zaparcia,

– choroby żołądka,

– palenie papierosów,

– inne choroby,

– problemy z trawieniem,

– stany zapalne jamy ustnej i gardła.

Jak skutecznie zwalczyć nieświeży oddech?

Kozieradka

Pić herbatkę z kozieradki. Pół łyżeczki kozieradki gotować w pół litra wody przez 15 min na małym ogniu. Odcedzić i pić ciepłe. Taka herbatka efektywnie usuwa nieświeży zapach z ust.

Pietruszka na nieświeży oddech

Żuć natkę pietruszki. Pieruszka zawiera wiele chlorofilu, który odświeża zapach z ust. Jest to łatwy domowy sposób na nieprzyjemny zapach z ust.

Zioła

Koperek, cynamon, anyż żuć w razie potrzeby. W ten sposób szybko zlikwidujemy nieświeży zapach z ust. Wszystkie one mają mocny zapach i dlatego skutecznie zlikwidują nieprzyjemny zapach.

jak skutecznie zwalczyć nieświeży oddech
jak skutecznie zwalczyć nieświeży oddech

Goździki

Goździki są nie tylko przyprawą, ale mogą służyć do ozdoby, a także jako remedium. Rano po umyciu zębów ssać goździka (naturalnie przyprawę, a nie kwiatka). Nieświeży zapach szybko przeminie. Goździk również uśmierzy ból zęba, jeśli taki się pojawi. Prosty domowy sposób na nieświeży zapach z ust.

Woda

Płukać jamę ustną wodą z dodatkiem soku z cytryny. Cytryna ma działanie alkalizujace.

Jogurt

Jedzenie jogurtów naturalnych przez okres kilku miesięcy przywróci naturalną florę bakteryjną żołądka i jednocześnie pomoże w tym przykrym schorzeniu.

Słonecznik

Po jedzeniu żuć słonecznik i popijać wodą, a szybko zobaczymy pozytywne rezultaty takiej taniej kuracji. To prosty domowy sposób na nieświeży zapach.

Sok z aloesu

Sok z aloesu działa jako środek przeciwzapalny. Łagodzi niestrawność żołądka, dzięki czemu łagodzi złe samopoczucie. Działa również jako środek przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny. Może działać jako naturalny płyn do płukania ust i likwiduje nieświeży oddech.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • Płukanie jamy ustnej z dodatkiem soku z cytryny może w dluższej perpektywie być szkodliwe dla szkliwa, dlatego jak ze wszystkim należy zachować umiar. Podane wyżej sposoby są tylko doraźnym remedium na różne dolegliwości.