" Jedz powoli, żuj dokladnie, to ci kamien z żółci spadnie" Aforyzm staropolski

Kiedy mamy nadwagę?

Otyłość dotyka nas coraz częściej. Jest to problem, z którym zmagają się kraje rozwinięte. W Stanach Zjednoczonych 30 % społeczeństwa uznawana jest za otyłą. W Polsce również ilość otyłych ludzi wzrosła

dramatycznie. Aby sprawdzić, czynie zaliczamy się do tej grupy należy obliczyć tzw. BMI (Body Mass Index): naszą wagę w kilogramach dzielimy przez wzrost do kwadratu. Jeśli wynik jest poniżej 25 – możemy być spokojni, jeśli natomiast wynik kształtuje się między 25 a 30, to jest to problem, mamy bowiem nadwagę.

Należy nadmienić, że otyłość zwiększa ryzyko powstania takich chorób jak nadciśnienie, cukrzyca, kamienie na woreczku żółciowym, choroby serca, choroby układu krwionośniego, dna moczanowa, artretyzm.

Do otyłości dochodzi wtedy, kiedy ilość kalorii spożywanych jest większa niż nasze dobowe zapotrzebowanie. Komórki tłuszczowe namnażają się i w efekcie nasza waga zwiększa się. Stosowanie drakońskich diet nic nie daje i wielu prawdopodobnie się przekonało i zna efekt jojo. Jeśli tyliśmy przez dwa lata, to dajmy organizmowi czas na zchudnięcie, nie oczekując cudów w ciągu miesiąca.

Przyczyny otyłości:

  • nadmierne ilości spożywanych kalorii,
  • picie napojów gazowanych i słodzonych,
  • choroby tarczycy,
  • siedzący tryb życia,
  • wolny metabolizm,
  • zaburzenia hormonalne,
  • uwarunkowania genetyczne.
otyłość jak z nią walczyć
otyłość jak z nią walczyć

Otyłość jak z nią walczyć?

Jeść dwa pomidory na czczo zamiast śniadania – w dłuższej perspektywie pozwoli to nam pozbyć się zbędnych kilogramów.

Sok z kapusty jest bardzo dobrym środkiem na otyłość. Pić szklankę soku dziennie, a skutecznie zredukujemy swoją wagę.

Dobrym sposobem na otyłość jest picie soku ze świeżych marchwi. Sok zapełnia żołądek i to powoduje, że je się mniej.

Pić szklankę ciepłej wody z łyżeczką miodu i sokiem z połówki limonki kilka razy dziennie, a nasza waga z pewnością się obniży. To sprawdzony sposób na otyłość.

Szklanka wody przed każdym posiłkiem pozwoli obniżyć wagę ciała w znaczącym stopniu. Ten sposób działa podobnie jak sok z marchwi.

Codzienne energiczne i co najmniej 45-minutowe spacery pozwolą zrzucić kilka kilogramów. Efekty widoczne po kilku tygodniach.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • najlepsze jest picie codziennie szklanki wody z łyżeczką octu jabłkowego oraz picie herbatki imbirowej (najlepiej samodzielnie wykonanego wywaru ze startego kawałka imbiru), tłumią apetyt i poprawiają metabolizm

  • jeść dużo owoców , zrezygnować z chipsów , frytek ,hamburgerów , fastfoodów i słodyczy a jak już koniecznie słodycze to gorzka czekolada. i tych innych. pić dużo wody źródlanej. Uprawiać sport , oczywiście pieszczoty w łóżku z partnerem/partnerką też się przydadzą ;D