" Dym z papierosa płoszy Erosa" Anonim

Jak palenie wpływa na mózg?

Palący mają wrażenie, że sama ta czynność ich relaksuje i odpręża. Badania jednak tego nie potwierdzają. Okazuje się, że w rzeczywistości palenie zwiększa niepokój i napięcie. Nikotyna wywołuje natychmiastowe poczucie odprężenia, więc ludzie palą w przekonaniu, że zmniejsza to stres i niepokój. To uczucie jest tymczasowe i wkrótce ustępuje miejsca objawom odstawienia i zwiększonemu łaknieniu.

Badania dowodzą, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia. Lekarze twierdzą, że z tego powodu zmarło już wielu ludzi na świecie i cały czas umiera.

Na co szkodzi palenie papierosów?

Palenie papierosów jest jedną z przyczyn powstawania raka. Przyczynia się do chorób serca, udaru, powstawania cukrzycy, całego szeregu chorób płuc, chronicznej obstrukcyjnej choroby płuc.

Zwiększa ryzyko zachorowania na gruźlicę, obniża odporność, powoduje niektóre choroby oczu, ale również przyczynia sie do powstawania reumatoidalnego zapalenia stawów.

Podczas palenia, małe cząsteczki dymu papierosowego podrażniają przełyk i płuca, co w efekcie może wywołać kaszel palacza. To sprawia, że organizm produkuje jeszcze więcej śluzu, chcąc ochronić błonę śluzową, w efekcie uszkadzająć płuca.

Ile lat palenie skraca życie?

Nie jest tajemnicą, że skraca ono życie. O ile lat palenie skraca życie? Okazuje się, że przwidywana długość życia osoby palącej jest średnio 10 lat krótksza od osoby niepalącej.

Na każdą wypaloną paczkę papierosów przypada 28 minut utraconej przewidywanej długości życia. Każdy papieros wypalony przez mężczyznę skraca jego życie o 11 minut.

Trzeba tutaj również wspomnieć o aspekcie finansowym, który także powinien być brany pod uwagę. Pieniądze wydane na papierosy przez wiele lat mogłyby byc wydane znacznie rozsądniej. Można je wykorzystać na dobre wakacje, czy zakup potrzebnych sprzętów. Każdy według uznania. Takie jednak reflekcje przychodzą dopiero po czasie.

jak rzucić palenie
jak rzucić palenie

Jak rzucić palenie?

Sól

Jeśli masz ochotę zapalić papierosa, zjedź odrobinę soli. To skutecznie zabije głód papierosowy.

Miód

Miód zawiera wiele składników odżywczych i jest bardzo pomocny w przypadku rzucania palenia. Pomaga przezwyciężyć chęć zapalenia papierosa.

Pomarańcze

Sok ze świeżych pomarańczy szybko wyeliminuje nikotynę z naszego organizmu. Pić dwa razy dziennie. To skuteczny sposób na niepalenie.

Soda oczyszczona

Pić szklankę wody z 2 łyżeczkami sody przed jedzeniem pozwoli nam rzucić palenie.

Ćwiczenia

Ruch jest bardzo istotny przy rzuceniu palenia. Dotleniamy się, redukujemy wagę, zajmujemy się sobą.

Woda

Należy pić wodę. Wodę należy pić aby oczyścić organizm. Dzięki temu organizm nie będzie domagał się tak bardzo papierosów.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • pije ocet winny jablkowy mi to nie pomaga ale zalezy jak kto sobie wkreci:> jak sobie ubzdurasz ze kes jablka ci pomoze to pomoze:> tak samo jest z lekami przeciwbolowymi , cos cie bardzo boli ktos daje ci ibuprom i mowi ze to ketonal.. wszystko zalezy od naszej silnej woli