" Kichanie powstrzymuje czkawkę" Hipokrates

Przeziębienie

Przeziębienie jest chyba najczęściej występującym schorzeniem. Prawdopodobnie każdy z nas je przeszedł choć raz w życiu.

Jest to to stan zapalny górnych dróg oddechowych wywołany najczęściej wirusem. Jest bardzo zaraźliwe, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach. Często zapadają na nie dzieci. Wirusy wywołujące przeziębienie cały czas mutują, dlatego też zarażenie się wirusem nie daje nam odporności na przyszłość, ponieważ w przyszłości będziemy się stykać z innym nieznanym nam dotąd wirusem.

Ta choroba charakteryzuje się kilkoma bardzo charakterystycznymi symptomami. Są to: katar, ból gardła, głowy, czasem zapchanym nosem, brakiem apetytu i energii. Przeziębienie zwykle trwa od 5 do 10 dni.

Przyczyny przeziębienia

Przebywanie w niskich temperaturach, na wietrze, itp., może wywołać przeziębienie. Najczęstszym jednak powodem jest zarażenie się wirusem. Mamy ponad 200 rodzajów wriusów wywołujących przeziębienie. Najbardziej powszechnym jest rinowirus, który jest odpowiedzialny za 35% wszystkich przeziębień. Z innym wirusów znany jest para wirus i syncytial wirus, które nie są groźne dla dorosłych, jednak u dzieci mogą wywołać groźne powiklania.

co na przeziębienie

Co na przeziębienie?

Cytryna jest sprawdzonym i pospolitym remedium na przeziębienia. Sok z całej cytryny dodać do pół szklanki ciepłej wody razem z łyżką miodu. Wymieszać i pić dwa do trzech razy dziennie.

Czosnek to kolejny niezawodny środek na walkę z przeziebieniem. Jedzony na kanapce lub przeciśnięty przez praskę i pity z mlekiem przynosi natychmiastową ulgę. Jest to bardzo dobry domowy sposób na walkę z przeziębieniem.

Bez wątpienia warto polecic picie olejku czosnkowego, który rozpuszczamy z wodą, a następnie pijemy kilka razy dziennie.

Warto także wspomnieć o imbirze. 2 lub 3 plasterki imbiru lub łyżeczkę sproszkowanego imbiru gotujemy przez 5 minut na małym ogniu. Przecedzić i dodać łyżeczkę miodu lub cukru i pić 2 razy dziennie. Jest to sprawdzony sposób na przeziebienie.

Godna uwagi jest również kurkuma. Łyżeczkę kurkumy zmieszać ze szklanką mleka. Pić 2 razy dziennie. Jest to doskonały domowy sposób na szybkie pozbycie się przeziębienia.

Na przeziębienie doskonale podziała herbata malinowa z kardamonem. Należy łyżkę suszu malinowego razem z kilkoma ziarenkami kardamonu gotować przez10 minut. Pozostawić do wystudzenia. Następnie cedzimy, dodajemy soku malinowego i popijamy małymi łykami.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code