" Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem" Sokrates

Reumatyzm jak rozpoznać?

Reumatyzm to nieurazowe choroby narządu ruchu. Objawia się on bólem mięśni lub stawów, które odczuwają najczęściej starsze osoby w trakcie zmian pogodowych lub w wilgotnym klimacie.

W chorobie tej mamy takie objawy jak opuchnięte stawy, ból, nadwrażliwoś, które uttzymują się 6 tygodni lub dłużej. Godna uwagi jest również sztywność z jaką borykają się pacjenci. Taka sztywność pojawia się rano, po przebudzeniu. Schorzenie to najczęściej atakuje małe stawy takie jak staw nadgarstkowy, stawy stopy czy ręki. Dotknięte stawy są chore po obu stronach pacjenta.

Gorączka reumatyczna, fibrositis, różne formy artretyzmu, to choroby, które mogą uszkadzać serce, ale nie będą wywoływać żadnych negatywnych skutków w obrębie stawów, lub choroby, które będą mieć bezpośredni ujemny wpływ na stawy mogący doprowadzić nawet do kalectwa.

Słowo reumatyzm pochodzi z języka greckiego – reuma – i oznacza opuchliznę. Osoby cierpiące na reumatyzm skarżą się na ból, uczucie sztywnosci, zastania w stawach i mięśniach.

Przyczyny reumatyzmu

  • predyspozycje genetyczne
  • wiek
  • otyłość
  • wcześniejsze urazy stawów
  • nadmierne zakwaszenie organizmu,
  • wilgotny klimat, w którym żyjemy
  • stresująca praca.
domowe sposoby na reumatyzm
domowe sposoby na reumatyzm

Domowe sposoby na reumatyzm

Rabarbar

Wprawdzie rabarbar kojarzy nam się z kompotem lub dodatkiem do ciast czy dżemem, okazuje się, że jest również pomocny przy domowych sposobach na tę chorobą. Rabarbar jest doskonałym domowym sposobem na reumatyzm. Przede wszystkim stosujemy zielone części rabarbaru. Wyciśnięty sok z zielonych części rabarbaru słodzimy i pijemy 2-3 łyżeczki dziennie.

Ziemniaki

Kolejne warzywo, które jest nieocenione w leczeniu tego schorzenia to ziemniak. Sok ze świeżych ziemniaków to doskonały domowy sposób na leczenie tego schorzenia. Pić 2 do 3 łyżeczek dziennie, zawsze przed jedzeniem.

Cytryna

Osoby chore na tę przypadłość powinny codziennie wypijać sok z dwóch cytryn. To prosty sposób na walkę z reumatyzmem.

Seler

Kolejne warzywo o którym należy wspomnieć w domowych sposobach to seler. Sok z selera jest znanym domowym sposobem na reumatyzm. Pić codziennie około pół szklanki soku. Można mieszać z sokiem marchewkowym.

Wyciąg z nasion selera również jest bardzo efektywnym sposobem ból i opuchliznę. Pić 5 kropli ekstraktu rozpuszczone w szklance wody.

Burak, a raczej sok z buraka na reumatyzm

Sok z buraka jest doskonałym domowym sposobem na reumatyzm. Buraki są antyoksydantami i zawierają betainę, która w badaniach potwierdziła swoje terapeutyczne działanie w przypadku tego schorzenia. Dodatkowo należy również wspomnieć o tym, że burak ma właściowości przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. W przypadku reumatyzmu można stosować i świeży sok z buraka, najlepiej w połączeniu z marchwią, lub kiszony w postaci zakwasu.

Aloes na reumatyzm

Z pomocą w tym schorzeniu przychodzi nam również aloes. Ponieważ na właściwości przeciwzapalne, będzie bardzo skuteczny w przypadku bólu jaki jest odczuwalny w przypadku stanu zapalnego jakie pojawia się w zaatakowanych stawach.

Aloes można stosować w formie maści na bolące stawy, ale również wewnętrznie do picia.

Sposób niekonwencjonalny

Zaatakowaną kończynę pozwolić pogryźć mrówkom w mrowisku na spacerze po lesie. Taka terapia stosowana kilkakrotnie zlikwiduje u nas reumatyzm. To naturalny sposob na reumatyzm.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code