" Żyć (…) to znaczy walczyć" Seneka Młodszy

Kiedy bolą stawy

Stawy ich ból może być objawem artretyzmu. Atakuje zwykle jeden lub kilka stawów. Jeśli natomiast odczuwamy ból, pieczenie, występuje opuchlizna, to możemy mieć do czynienia ze stanem zapalnym stawów, czyli tak naprawdę stanem zapalnym kaletki maziowej (bursitis), ktora jest jak amortyzator dla naszych stawow.

Przyczyny bólu stawów:

– zwichnięcie stawu,

– nadwyrężenie,

– zalapenie kaletki maziowej,

artretyzm,

– zapalenie ścięgien.

Jak dbać o stawy?

Aby stawy nie bolały w przyszłości należy wcześniej temu zapobiec. Ważną rzeczą jest ruch. To on sprawia, że stawy mają zapewnioną ilość mazi, która pozwala im wykonywać ruchu w ich obrębie.

Waga jest bardzo istotna z punktu widzenia zdrowotnego stawów. Im więcej ważymy tym większy nacisk na nasze stawy i w związku z tym bardziej są one obciążone.

Wzmacniaj mięśnie. Mięśnie podtrzymują stawy. Bezsprzecznie im mocniejsze mięśnie, tym mniejszy na nie nacisk.

Dieta jest niezmiernie ważna w przypadku tego schorzenia. W diecie należy uwzględnić produkty przeciwzapalne.

Nie można zapomnieć o suplementacji witaminą D i dostarczenia odpowiedniej ilości wapnia.

Stawy jak leczyć?

Kolagen

Kolagen jest chyba najważniejszą rzeczą dla stawów. Jest to białko odpowiedzialne za zdrowe stawy i elastyczność, czyli rozciągliwość skóry. Znajduje się w kościach, mięśniach i krwi. Kolagen to 3/4 skóry i jedną trzecią białka w naszym organiźmie. Z wiekiem ilość kolagenu w organiźmie spada, dlatego bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości kolagenu. Dostarczymy go poprzez jedzenie nóżek, alternatywnie możemy się suplementować.

Ocet winny

Dobrym sposobem na bolące stawy jest masowanie ich octem winnym przed pójściem spać.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest pomocny przy bólach stawowych. Pić 2 razy dziennie po łyżce.

Sok marchewkowy

Sok marchewkowy pity regularnie działa kojąco na bóle stawowych.

Ciepła woda

Ciepłe kąpiele niwelują ból stawów. To przyjemny domowy sposób na walkę z tą chorobą. Naprzemienne zimne i ciepłe okłady są również kojące.

Witamina E

Witamina E często przynosi ulgę w bólach stawów.

Na ból można stosować naprzemienne zimne i ciepłe okłady.

Woda

Osoby cierpiące na bóle stawów powinny pić conajmniej 8 szklanek wody dziennie. Woda wspomaga oczyszczanie organizmu i usuwa kwas moczowy ze stawów.

Banany

Należy jeść banany – są niezastąpionym owocem w przypadku bólu stawów. Zawierają dużo potasu, który pomaga wypłukać kwas moczowy ze stawów.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • Rematoidalne zapalenie stawów spowodowane jest infekcją pasozytów bytujących w stawach, w kościach – dlatego tak bardzo boli że nawet nie mozna wstac. Im więcej wiecie tym sami podejmiecie starania aby zdobyć odpowiednią wiedze na Internecie!!!