" Najlepsze środki dezynfekcyjne to mydło, woda i zdrowy rozsadek" William Osler

Wągry – nieestetyczny dodatek

Wągry to rodzaj trądziku. Są to czarne kropki na brodzie, czole, nosie, dekoldzie, czy plecach. Te czarne kropki to nic innego jak zapchane pory. Nie zawsze są one spowodowane złą higieną, czasem nadmierną

produkcją łoju przez gruczoły łojotokowe. Zawierają keratynę i łój, ktory poddany procesowi oksydacji zmieniają kolor na czarny.

Przysparzają nam dużo problemów, ponieważ pojawiają się tam gdzie są najmniej chciane i są nieetetyczne.

Przyczyny powstawania wągrów:

  • dojrzewanie,
  • predyspozycje genetyczne,
  • infekcja,
  • zmiany hormonalne,
  • zła dieta,
  • czasem zła higiena.
jak usunąć wągry
jak usunąć wągry

Jak usunąć wągry?

Jodyna

Zmieszać 4 krople jodyny i łyżeczkę soli gorzkiej w 1/4 szklanki ciepłej wody. Tą miksturą przemywać wągry. Bardzo skuteczny domowy sposób.

Ziemniak

Ziemniaki nie tylko nadają się do jedzenia. Startego ziemniaka nałożyć na miejsca zaatakowane przez wągry (jak maseczkę). Potrzymać pół godziny i zmyć ciepłą wodą.

Cytryna

Przygotuj peeling z łyżki soku z cytryny, łyżki soli i łyżki miodu. Następnie ruchami okrężnymi zrób peeling, a następnie zmyj twarz ciepła wodą.

Cynamon i cytryna

Skutecznym sposobem na wągry jest pasta składająca się z łyżeczki soku z cytryny i łyżeczki cynamonu. Nakładać kilka razy dziennie.

Olejek z drzewa herbacianego

Sprawdzony domowy sposób na wągry: Przemywać je olejkiem z drzewa herbacianego z dodatkiem oleju nośnego. Działa antyseptycznie, bakteriobójczo i przeciwzapalnie.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ze względu na swoje właściwości terapeutyczne soad przyda się i w tym przypadku. Zmieszać łyżeczkę sody z dwoma łyżeczkami wody. Nakładamy na miejsca zainfekowane. Trzymamy przez 15-20 minut, następnie zmywamy i nakładamy krem nawilżający.

Zielona herbata

Zielona herbata może być stosowana również zewnętrznie. Należy przygotować pastę. Suszone liście zielonej herbaty zalewamy niewielką ilością gorącej wody. Miksujemy i nakładamy na 15-20 minut. Po tym czasie zmywamy.

Białko jaja kurzego

Maseczka z białka jaja kurzego razem z miodem, świetnie sprawdzi się jako maseczna na twarz. Zmieszać białko jaja kurzego z łyżeczką miodu i nałożyc na zainfekowane miejsca. Trzymamy do całkowitego wyschnięcia. Na koniec dobrze zmywamy całą twarz.

Zobacz też na zakładkę trądzik.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code