" Mam wrzód żołądka. Ma on iloraz inteligencji 185" Paul Lynde

Wrzody – jak rozpoznać?

Wrzodami określamy jakiekolwiek uszkodzenie błony śluzowej, jątrzącą się ranę na skórze lub ranę wewnątrz organów ciała. Jest wiele rodzajów wrzodów. Używając określenia wrzód, najczęściej mamy

na myśli wrzody żołądka lub dwunastnicy. Są one bardzo bolesne i mogą być bardzo niebezpieczne. Wrzodami są również małe owrzodzenia jamy ustnej. Starsze osoby borykają się jeszcze z owrzodzeniami skóry, które są spowodowane słabą cyrkulacją krwi lub żylakami.

Wrzody żołądka, dwunastnicy czy przełyku są wywołane przez nadmiar kwasów czy pepsyny – enzymu wydzielanego przez komórki gruczołowe żołądka. Małe wrzody często leczą się samoistnie i nie dają żadnych negatywnych objawów. Większe są bardzo bolesne i występują częściej u mężczyzn, zwłaszcza starszych. Towarzyszą im bóle w górnej części brzucha, wymioty. Ataki takie mogą trwać do 8 tygodni.

Wrzody dwunastnicy występują częściej u młodych ludzi i są wynikiem stresu. Chory cierpi wtedy na bóle w centralnej i górnej części jamy brzusznej.

Przyczyny powstawania wrzodów:

– nadmierne spożywanie alkoholu,

– przejadanie się,

– nadkwasota,

– helicobacter pyroli,

– palenie papierosów,

– picie kawy,

– zatrucia pokarmowe.

Jak wyleczyć wrzody żołądka?

Herbata z nasion kozieradki jest bardzo dobrym sposobem na wrzody żoładka. Należy ją pić dwa razy dziennie.

Sok ze świeżej kapusty zmieszany z sokiem z marchwi w proporcji 1:1 jest doskonałym lekiem na wrzody żoładka.

Aloes, szczególnie pity na czczo, znakomicie leczy wrzody żoładka.

Przepis stosowany przez nasze babcie: Surowe mleko kozie pite 3 razy dziennie, doskonale pomaga przy wrzodach żołądka.

Osoby cierpiące na wrzody powinny przez 3 dni zastosować dietę składającą się wyłącznie z bananów i mleka. Jest to szybki sposób na złagodzenie wrzodów żoładka.

Ciepłe okłady na żoładek działają kojaco na wrzody.

Znasz inną recepturę?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • …moim zdaniem najlepszym lekiem na dolegliwości żałądkowe i nie tylko jest orzechówka własnej roboty. Przepis na orzechówkę jest w googlach. Nie ma nic lepszego.

  • mielony len -potwierdzam, sama go stosuję , piję szklankę na czczo (nie może być gorący) 2 łyżeczki zalewam wrzątkiem, i jeszcze 2 lub 3 razy w ciągu dnia. pozdrawiam

  • Wszystkim, ktorzy polecaja wodke na wrzody zoladka zycze, zeby kiedys mieli wrzody i napili sie wodki. Pare dni „umierania” w meczarniach gwarantowane.

  • gratuluję pomysłu z wódką :/ może każdemu pomaga co innego, mi o dziwo pomogła kurkuma, można się rozejrzeć za suplementami, tylko nie z samą kurkumą, bo one nic nie dają, musi mieć składnik, który podniesie wchłanialność. Mówię o dziwo, bo w sumie nie wierzyłam, że jakaś przyprawa, o której w naszym kraju raczej mało się mówi pomorze, ale polecam spróbować.

  • Sama kurkumina czasami wystarczy, ale muszą być zachowane pewne proporcje i najlepiej do tego żeby powstał z jakiegoś czystego ekstraktu. Ale najwyraźniej u nas jeszcze nikt nie wpadł na taki sposób . Albo odrzucili go , bo takie coś jest im po prostu nie na ręke .