" Mam wrzód żołądka. Ma on iloraz inteligencji 185" Paul Lynde

Co to są wrzody?

Wrzody to uszkodzenie błony śluzowej, jątrzącą się ranę na skórze lub ranę wewnątrz organów ciała. Jest wiele rodzajów wrzodów. Używając tego określenia, najczęściej mamy

na myśli wrzody żołądka lub dwunastnicy. Są one bardzo bolesne i mogą być bardzo niebezpieczne. Również małe owrzodzenia jamy ustnej będą zaliczane do tej kategorii. Starsze osoby borykają się jeszcze z owrzodzeniami skóry, które są spowodowane słabą cyrkulacją krwi lub żylakami.

Wrzody żołądka, dwunastnicy czy przełyku są wywołane przez nadmiar kwasów czy pepsyny – enzymu wydzielanego przez komórki gruczołowe żołądka. Małe często leczą się samoistnie i nie dają żadnych negatywnych objawów. Większe są bardzo bolesne i występują częściej u mężczyzn, zwłaszcza starszych. Towarzyszą im bóle w górnej części brzucha, wymioty. Ataki takie mogą trwać do 8 tygodni.

Owrzodzenia dwunastnicy występują częściej u młodych ludzi i są wynikiem stresu. Chory cierpi wtedy na bóle w centralnej i górnej części jamy brzusznej.

Przyczyny powstawania wrzodów:

– nadmierne spożywanie alkoholu,

– przejadanie się,

nadkwasota,

– helicobacter pyroli,

– palenie papierosów,

– picie kawy,

– zatrucia pokarmowe.

jak leczyć wrzody domowe sposoby
jak leczyć wrzody domowe sposoby

Jak leczyć wrzody domowe sposoby?

Kozieradka

Herbata z nasion kozieradki jest bardzo dobrym domowym sposobem na wrzody żoładka i dwunastnicy. Należy ją pić dwa razy dziennie. Parzymy zawsze świeżą.

Sok z kapusty na wrzody żołądka i dwunastnicy

Mimo, że sok ze świeżej kapusty nie jest smaczny, jest bardzo cenny domowym lekiem. Aby zneutralizować trochę jego smak można go połączyć z sokiem z marchwi. Sok ze świeżej kapusty zmieszany z sokiem z marchwi w proporcji 1:1 jest doskonałym lekiem na wrzody żoładka i dwunastnicy.

Aloes

Aloes u nas głównie roślina doniczkowe, ozdobna, może być użyta do leczenia wielu chorób. Również tutaj okazuje się przydatna. Aloes, szczególnie pity na czczo, znakomicie leczy owrzodzenia żoładka i dwunastnicy.

Mleko Kozie

Przepis stosowany przez nasze babcie: Surowe mleko kozie pite 3 razy dziennie, doskonale pomaga przy takich problemach żołądka.

Banany

Osoby cierpiące na wrzody powinny przez 3 dni zastosować dietę składającą się wyłącznie z bananów i mleka. Banany mają dużą ilość potasu. Jest to szybki sposób na złagodzenie wrzodów żoładka.

Sok z Surowych Ziemniaków na wrzody

Ziemniaki mimo, że najczęściej kojarzone z dodatkiem do obiadu, są również lecznicze. W związku z tym sok z ziemniaka jest doskonałym domowym sposobem na takie problemy zarówno żolądkowe jak i dwunastnicy.

Probiotyki

Probiotyki są bardzo istotne dla całego układu pokarmowego. Tworzą ochronna barierę przed obcymi patogenami, wzbogacają florę bakteryjną. Badania wykazały, że pomagają w leczeniu helicobakter pyroli.

Okłady

Ciepłe okłady na żoładek działają kojaco również na owrzodzenia.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • …moim zdaniem najlepszym lekiem na dolegliwości żałądkowe i nie tylko jest orzechówka własnej roboty. Przepis na orzechówkę jest w googlach. Nie ma nic lepszego.

  • mielony len -potwierdzam, sama go stosuję , piję szklankę na czczo (nie może być gorący) 2 łyżeczki zalewam wrzątkiem, i jeszcze 2 lub 3 razy w ciągu dnia. pozdrawiam

  • Wszystkim, ktorzy polecaja wodke na wrzody zoladka zycze, zeby kiedys mieli wrzody i napili sie wodki. Pare dni „umierania” w meczarniach gwarantowane.

  • gratuluję pomysłu z wódką :/ może każdemu pomaga co innego, mi o dziwo pomogła kurkuma, można się rozejrzeć za suplementami, tylko nie z samą kurkumą, bo one nic nie dają, musi mieć składnik, który podniesie wchłanialność. Mówię o dziwo, bo w sumie nie wierzyłam, że jakaś przyprawa, o której w naszym kraju raczej mało się mówi pomorze, ale polecam spróbować.

  • Sama kurkumina czasami wystarczy, ale muszą być zachowane pewne proporcje i najlepiej do tego żeby powstał z jakiegoś czystego ekstraktu. Ale najwyraźniej u nas jeszcze nikt nie wpadł na taki sposób . Albo odrzucili go , bo takie coś jest im po prostu nie na ręke .