" Natura, czas i spokój – oto najwięksi lekarze" Henry George Bahn

Żołądek

Żołądek jest organem w kształcie sakwy i znajduje się w górnej części brzucha. W nim następuje główny proces trawienia. Jedzenie w żołądku pozostaje od 3 do 4 godzin, gdzie jest poddawane obróbce

chemicznej. Najważniejsze chemiczne procesy trawienne zachodzą właśnie tutaj. Żołądek wytwarza kwas chlorowodorowy, który jest tak silny, że rozpuści mięso i zabija bakterie chroniąc w ten sposób nasz organizm przed inwazją. Tutaj również produkowana jest pepsyna i lipaza. Ta pierwsza odpowiedzialna jest za rozkład białka, a druga tłuszczu.

Najczęstszym problemem w przypadku żołądka jest niestrawność. Może być spowodowana przejadaniem się, zaparciami, stresem, niepokojem wewnętrznym. W przypadku zatrucia żołądek zareaguje natychmiast wymiotami i nudnością. Jest to jego forma obrony i walki z obcymi bakteriami czy wirusami. Rzadziej występują wrzody żołądka, które są wywołane nadprodukcją kwasu chlorowodorowego (solnego) lub bakterią Helicobacter Pyroli.

Przyczyny chorób żołądka:

– stres,

– nadkwasota,

– Helicobakter Pyroli,

– picie kawy,

– palenie papierosów,

– nadmierne spożywanie napojów alkoholowych.

Jak się pozbyć bólu żołądka?

Przy bólach żołądka zażyć łyżkę octu jabłkowego. Nie przepijać. Jest to bardzo skuteczny i sprawdzony sposób na ból żoładka.

Sok z cytryny jest dobrym sposobem na ból żołądka.

Przy bólu żołądka należy ssać plasterek cytryny posypany solą. Ten prosty domowy sposób przynosi natychmiastową ulgę.

Herbata z mięty jest najprostszym znanym sposobem na ból żołądka.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • bardzo dobrym sposobem jest przepłukanie rano ust wodą i wyplucie tego. Pozbywamy się wtedy toksyn i innych świństw! Następnie wypicie szklanki przegotowanej lub przefiltrowanej wody z łyżką miodu ( wieczorem nalać szklankę wody i dodać łyżkę miodu, zamieszać, do rana miód rozpuści się) Polecam. Jestem przekonana, że pomoże. Mam refluks, nadwrażliwość i od dawna choruje na żołądek. Płukanie ust zaraz po przebudzeniu i picie wody z miodem pomaga. Powodzenia.

  • Bardzo polecam napary z nasion kozieradki do kupienia w aptece lub zielarskim, bardzo pomaga do tego również bardzo pomocny jest olejek z oregano, koszt około 40-50 zł za buteleczkę, starcza na długi czas i pomaga również z bakteriami Helicobakter Pyroli zarówno pierwszy jak i drugi specyfik.

  • Mam tak silną niedokwasność żoladka że nie wiem kiedy się najeść i napić,co mi radzicie,Zoładek wylewa mi się do przodu, nie wiem czy można mleko słodkie i cukier, bo po ich spożyciu mi się żoładek zapada.

  • Jak nie dzialaja te sposoby na tej stronce, to zglos sie moze do homeopaty, to tez pewnego rodzaju nieinwazyjny sposob leczenia roznych schorzen, mi zazwyczaj pomaga, jesli domowe sposoby zawodza.

  • pić len mielony i jeszcze raz len mielony (siemie lniane)! od razu przynosi uglę,
    u mnie akurat mięta i cytryna tylko pogarsza sprawę a wódka to już w ogóle koszmar (ta to prędzej przy zatruciu ale nie u osoby z chorym zołądkiem).
    dodatkowo gastrolog mi powiedział ze 70% to odpowiednia dieta.. i miał rację; jak nie jem smażonego, ostrego i ze skórami (jabłka i pomidory obieram, z papryki rezygnuje) i nie pije alkoholu oraz kawy to zołądek jak nowy, niestety wszystko wraca ze „złą” dietą