Suchy kaszel jest niezmiernie dokuczliwy i bolesny. Czujemy, że wszystko nas boli, głowa, gardło nawet klatka piersiowa. Wszystko to przez ciągłe szarpanie spowodowane suchym kaszlem. Jak brzmi suchy kaszel, aby łatwo można było go odróżnić od kaszłu mokrego.

Przede wszystkim suchy kaszel pojawia się na początku infekcji lub może być spowodowany alergią lub zanieczyszczeniem powietrza. Będzie nas drażnił dopóki nie zmieni się stadium choroby. Jeśli choroba przejdzie w następne stadium lub alergen zostanie usunięty nasz kaszel ustanie lub zmieni się na mokry.

Suchy kaszel wychodzi z dolnej części gardła i jakbyśmy chcieli głośno i gardłowo powiedzieć och. To ciągłe och, och, och. Należy jak najszybciej leczyć taki suchy kaszel, ponieważ to pozwoli na to aby infekcja nie rozwijała się i nie powstało zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc.

Taki suchy kaszel występuje przy chorobach wirusowych takich jak przeziębienie, czy grypa a nawet covid.

Inny rodzaj suchego kaszlu. Jak brzmi taki suchy kaszel.

Suchy kaszel może również występować w przypadku zapalenia krtani. Jest to bardzo niebezpieczne schorzenia, zwłaszcza dla małych dzieci i one też najczęściej na nie chorują. Jak brzmi suchy kaszel podczas zapalenia krtani?

Tutaj suchy kaszel będzie miał postać szczekania psa. Pojawia się najczęściej po pólnocy. Dziecko najczęściej kładzie się spać, beż żadnych objawów zewnętrznych. Dziecko nagle budzi się i zaczyna kaszleć, jakby „szczekając”.

W takiej sytuacji należy szybko reagować, Nawilżyć powietrze. Można wejść z dzieckiem do łazienki i puścić do wanny czy prysznica gorącą wodę. W ten sposób szybko sprawimy, że łazienka zamieni się w saunę, a to bardzo pomoże przy takim suchym kaszlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code