Kiedy grypa nas dopadnie, zdarza się, że kompletnie zwali nas z nóg i nie mamy siły podnieść nawet palca. Dopada nas osłabienie, bóle mięśni, katar, kaszel, czasem biegunka, brak apetytu i często temperatura. Takie symptomy męczą nas przez kilka lub kilkanaście dni. Kiedy grypa ustępuje?

Trzeba również powiedzieć, że grypa jest niezmiernie zaraźliwa, ponieważ jest to choroba wirusowa. Dlatego konieczne jest aby przy pierwszych objawach pozostać w domu i odizolować się od znajomych. Warto od razu działać, czekając na wizytę lekarstką i brać witaminę C, witaminę D w większych dawkach i przede wszystkim odpoczywać. Grypa rozwija się kilka dni, najczęściej od 1 do 4 zanim pokażą się pierwsze objawy, od czasu kontaktu z osobą zarażoną. A zarażenie może nastąpić jeśli osoba chora będzie kaszteć, kichać, a nawet rozmawiać.

To, jak szybko grypa ustępuje zależy w dużej mierze od tego w jakim stanie ogólnym, zdrowotnym jesteśmy. Czy nasz organizm dobrze funkcjonuje. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowi ludzie zazwyczaj przechodzą grype w ciągu 7 do 10 dni. Objawy grypy, w tym gorączka, powinny ustąpić po około 5 dniach, ale jeszcze przez kilka dni możesz mieć kaszel i czuć się słabo. Wszystkie objawy powinny ustąpić w ciągu 1 do 2 tygodni.

Kiedy grypa ustępuje
Kiedy grypa ustępuje

Jak leczyć grypę?

W trakcie choroby niezmiernie istotnym elementem leczenia grypy jest odpoczynek. Daje to organizmowi czas i możliwość walki walczyć z chorobą. Organizm nie musi zajmować się innymi rzeczami, jak np. wysiłkiem fizycznym czy umysłowym. Warto wtedy jak najdłużej leżeć, spać, zapewniając odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jest wiele domowych sposobów leczenia grypy. Należy je stosować zanim odwiedzimy lekarza, a nawet w trakcie leczenia konwencjonalnego.

Domowe sposoby na grypę znajdziesz tutaj.

Warto nawet po ustąpieniu wszystkich objawów, typu gorączka, osłabienie, czy kaszel pozostać jeszcze w domu choć jeden dzień, aby organizm wrócił całkowicie do pełnej funkcjonalności. Wtedy nie narażamy się na ponowną infekcję, ponieważ nasz system odpornościowy będzie pracował na najwyższych obrotach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code