Lekarstwa działają wolniej niż choroby. Tacyt

Bezsenność - opis dolegliwości

Bezsenność jest przypadłością często dotykającą osoby starsze i kobiety. Sen jest integralną częścią naszego codziennego życia i jest konieczny do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Ilość snu

Sklep

potrzebnego człowiekowi do regenaracji po całym dniu jest sprawą indywidualną, jednak przeciętnie potrzebujemy od 7 do 8 godzin snu na dobę. W trakcie snu uwalniamy się od codziennych zmartwień i napięć nerwowych, nasze organu wewnętrzne oczyszczają się, aby przygotować nas do lepszego funkcjonowania w następnym dniu. Brak snu powoduje, że czujemy się zmęczeni po przebudzeniu, a w ciągu dnia nie funkcjonujemy sprawnie.

Rodzaje bezsenności

1. Trudności w zasypianiu spowodowane nagromadzeniem się złych emocji, problemów. Nasz umysł nie pozwala nam się wyciszyć.

2. Wczesne pobudki i niemożność ponownego zaśnięcia. Taki stan może być wynikiem depresji lub zmartwień, jak również spożywania alkoholu lub dużej ilości kofeiny w dniu poprzednim.

3. Pobudki w nocy bez możliwości zaśnięcia ponownie. Takie stany są częste wśród osób starszych, mogą być również wynikiem depresji.

Jak zasnąć?

Mleko jest znanym domowym sposobem na bezsenność. Jest tonikiem i lekkim środkiem uspokajającym. Należy pić szklankę mleka z miodem przed snem. Smarowanie stóp mlekiem ma równie pozytywny efekt.

Joga i jej różne odmiany zwalczają bezsenność.

Nasze sypialnie powinny być wietrzone przed snem. Piżamy luźne, nie krępujące ruchów. To proste domowe sposoby na bezsenność.

Herbatka z nasion selera pita przed snem zapobiega bezsenności.

Przed snem nie należy jeść obfitych posiłków ani pić alkoholu. Wtedy najlepiej zjeść coś lekkiego, a jednocześnie wspomagającego sen jak np. banana, ugotowanego ziemniaka, czy kromkę ciemnego chleba.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!