" Czas leczy nasze rany, ale zmarszczki są bardziej uparte" Przysłowie francuskie

Zmarszczki

Aby móc walczyć ze zmarszczkami, musimy najpierw rozpoznać, z jakiego rodzaju zmarszczkami mamy do czynienia. Wyróżniamy dwa rodzaje starzenia się skóry: wewnętrzny i zewnętrzny. Oba rodzaje przyczyniają

się do powstawania zmarszczek. Starzenie wewnętrzne związane jest z odziedziczonymi genami. Ten proces zmniejsza ilość włókien tkanki łącznej kolagenu i elastyny. Odpowiadają one za strukturę i koloryt skóry. Elastyn nadaje jej elastyczność, natomiast kolagen – jędrność. Po 30 roku życia włókienka zaczynają pękać, co powoduje, że skóra staje jest mniej sprężysta.

Zewnętrzne starzenie jest związane z czynnikami takimi jak środowisko w którym żyjemy, działaniem chemikaliów na skórę i promieniami słonecznymi.

Z czynnikami genetycznymi nie jesteśmy w stanie walczyć – starzenia wewnętrznego nie możemy zahamować. W przypadku czynników zewnętrznych jest to możliwe. Aby zobaczyć jak np. słońce może zniszczyć skórę wystarczy, że popatrzymy na nasze przedramię na stronie zewnętrznej i wewnętrznej. Dlatego mimo, że słońce jest nam bardzo potrzebne, chrońmy naszą skórę od nadmiernego wystawiania na promienie.

Jak zlikwidować zmarszczki?

Winogrona są naturalnym sposobem na zmarszczki. Przekroić winogrono i posmarować skórę. Poczekać 15 minut i umyć ciepłą wodą.

Smarowanie skórę olejkiem rycynowym nie tylko zmiejszy zmarszczki, ale również zapobiegnie powstawaniu nowych.

Domowy sposób na zmarszczki to wycisnąć sok z plasterka ananasa i posmarować nim twarz.

Łatwy sposób na likwidację zmarszczek: Białko jaja kurzego rozprowadzić na twarzy.

Przed snem posmarować skórę twarzy olejkiem kokosowym. Zmarszczki zmniejszą się i zbledną.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

  • Regularnie uprawiać sport, a wszystkie te powyzsze sposoby i medykamenty wyrzucić. Sport… odmładza.
    Ma jedną ogromną wadę – nie nadaje się absolutnie dla leniwych.

  • puder perłowy (ze sproszkowanych pereł mozna kupić w necie) japonki go używają zamiast zwykłego często albo jako bazę, a perły mega odmładzają skóre

  • Olej żywokostowy, zrobiony samodzielnie z korzenia żywokostu, ten można kupić w zielarskim sklepie, i oleju lnianego, poprawia nie tylko skórę, ale regeneruje mięśni i kości całego ciała zwłaszcza kręgosłupa

  • Krzysiek ma rację sport odmładza. Do tego powinniśmy używać sprawdzonych kremów. I gorącą kąpiel z kilkoma kroplami olejku eterycznego.