" Lekarstwa działają wolniej niż choroby" Tacyt

Czym jest bezsenność?

Bezsenność jest przypadłością często dotykającą osoby starsze i kobiety, daltego powinniśmy sięgnąć najpierw po domowe sposoby na bezsenność, zanim sięgniemy po leki. Wielu ludzi boryka się z bezsennością, a czasem może wystarczy znać kilka rzeczy, takich domowych sposobów na bezsenność, żeby poprawić swój stan. Sen jest integralną częścią naszego codziennego życia i jest konieczny do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Ilość snu

potrzebnego człowiekowi do regeneracji po całym dniu jest sprawą indywidualną, jednak przeciętnie potrzebujemy od 7 do 8 godzin snu na dobę. W trakcie snu uwalniamy się od codziennych zmartwień i napięć nerwowych, nasze organy wewnętrzne oczyszczają się, aby przygotować nas do lepszego funkcjonowania w następnym dniu stąd może warto zapoznać się z domowymi sposobami na bezsenność, ponieważ brak snu powoduje, że czujemy się zmęczeni po przebudzeniu, a w ciągu dnia nie funkcjonujemy sprawnie.

Rodzaje bezsenności

1. Trudności w zasypianiu spowodowane nagromadzeniem się złych emocji, problemów. Nasz umysł nie pozwala nam się wyciszyć.

2. Wczesne pobudki i niemożność ponownego zaśnięcia. Taki stan może być wynikiem depresji lub zmartwień, jak również spożywania alkoholu lub dużej ilości kofeiny w dniu poprzednim.

3. Pobudki w nocy bez możliwości zaśnięcia ponownie. Takie stany są częste wśród osób starszych, mogą być również wynikiem depresji.

bezsenność

Domowe sposoby na bezsenność

1. MLEKO – Mleko jest znanym domowym sposobem na bezsenność. Jest tonikiem i lekkim środkiem uspokajającym. Należy pić szklankę mleka z miodem przed snem. Dodatkowo smarowanie stóp mlekiem ma równie pozytywny efekt.

2. JOGA – Joga i jej różne odmiany zwalczają bezsenność. Regularnie uprawiana joga daje bardzo pozytywne efekty.

3. ŚWIEŻE POWIETRZE – Nasze sypialnie powinny być wietrzone przed snem. Piżamy luźne, nie krępujące ruchów. To proste domowe sposoby na bezsenność.

4. NASIONA SELERA – Herbatka z nasion selera pita przed snem zapobiega bezsenności.

5. MAGNEZ – Magnez jest minerałem naturalnie występującym. Ponieważ relaksuje mięśnie i redukuje stres, dlatego jest polecany w przypadku bezsenności.

Przed snem nie należy jeść obfitych posiłków ani pić alkoholu. Wtedy najlepiej zjeść coś lekkiego, a jednocześnie wspomagającego sen jak np. banana, ugotowanego ziemniaka, czy kromkę ciemnego chleba.

Wszystkie te domowe sposoby na bezsenność sprawią, że nasz sen będzie wydajniejszy, głębszy i spokojniejszy.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code