" To jest siłą kaca, że człowiek chce rozpocząć nowe życie" Bohumil Hrabal

Jak rozpoznać kaca?

Najprościej rozpoznać kaca patrząc w lustro nazajutrz po spożyciu alkoholu. Ale żarty na bok, teraz naukowo. Ponieważ kac charakteryzuje się złym samopoczuciem, bólem głowy, żołądka, nieprzyjemnym smakiem w ustach i cuchnącym oddechem, nudnościami, wymiotami które mogą prowadzić do odwodnienia.

Pijąc wieczorem skutki odczuwamy dopiero rano. Podczas gdy przy piciu alkoholu, w wyniku fermentacji alkoholu dochodzi do podrażnienia błony śluzowej żołądka, w związku z tym znacznie nasila to efekty kaca. Jeszcze bardziej efekt ten jest widoczny przy picu na pusty żołądek.

Kac – przyczyny

– picie alkoholu na pusty żołądek,

– brak snu,

– picie dużej ilości alkoholu w krótkim czasie,

– odwodniony organizm,

– zły stan zdrowia.

Jak zapobiec kacowi?

To, że 'nie pić dzień wcześniej’ to oczywiste, ale tego nie będziemy sugerować: tutaj znaleźliście profesjonalne porady.

Rosół

Rosół to nie tylko zupa na niedzielę, ale również wspaniałe lekarstwo. Gorący rosół wypity na czczo pozwala pozbyć się uporczywego kaca.

Kwaśnica

Kwaśnica to nie to samo co kapuśnik. To zupa gotowana jest na kwaśnej kapuście z dodatkiem tłustej wieprzowiny. To także dobry domowy sposób na kaca.

Banany na kaca

Banany zawierają bardzo duże ilości potasu, który tracimy w trakcie spożywania alkoholu. Z tego względu banany jedzone na czczo pozwalają pozbyć się uciążliwego kaca.

Kac a czarna kawa

Prosty domowy sposób na pozbycie się kaca to wypicie czarnej kawy z sokiem z połówki cytryny, bez mleka.

Miód

Pół szklanki wody z dużą łyżką miodu pomaga na kaca. Miód przyspiesza trawienie alkoholu. (W przypadku braku miodu zjeść coś słodkiego).

Ocet jabłkowy

Rano wypić szklankę wody z dodatkiem 2-3 łyżek octu (najlepiej jabłkowego), a kac minie bardzo szybko.

Kac – woda

Wypić szklankę wody Zuber. Zawiera bardzo dużo magnezu. A to pozwoli na szybką regenerację.

Po spożyciu alkoholu. przed pójściem spać, należy wypić kilka szklanek wody z miodem i cytryną. Jest to bardzo skuteczny sposób na kaca. Wymusza on na organiźmie szybszą filtrację, w wyniku czego rano budzimy się w dobrej kondycji.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code