" Bóg leczy, a doktor bierze honorarium" Benjamin Franklin

Gdzie boli serce

Ból serca odczuwany jako dyskomfort odczuwamy w części środkowej klatki piersiowej. Taki ból może być objawem zawału serca, lub zbliżającego się zawału i nie należy go lekceważyć. Najczęściej to ucisk, ściśkanie, uczucie pełności, czy po prostu ból. Możemy ten dyskomfort również odczuwać w górnych częściach ciała. Takie symptomy nie trwają długo. Czasem to kilka sekund czy minut i znikają. Aczkolwiek nie znaczy to, że możemy o nich zapomnieć, gdyż są to sygnały ostrzegawcze, że mamy serce nie funkcjonuje prawidłowo.

Objawy słabnącego serca

 • duszność pojawiające się przy wysiłku lub w pozycji leżącej
 • permanentne zmęczenie i osłabienie
 • opuchnięte nogi, kostki i stopy zwane obrzękami
 • szybkie lub nieregularne bicie serca
 • zmniejszona zdolność do wysiłku fizycznego
 • kaszel, który powraca lub świszczący oddech z białą lub różową, krwistą wydzieliną
 • częste oddawanie moczu w nocy
 • wodobrzusze
 • szybki przyrost wagi spowodowany zatrzymaniem płynów w organizmie
 • brak apetytu i mdłości
 • mniejsza zdolność koncentracji
 • ból w klatce piersiowej, jeśli jest spowodowany zawałem serca

Domowe sposoby wzmacniające serce

Sok z granata

Granat posiada wiele antyoksydantów. Ponieważ sok z granata obniża poziom cholesterolu, to to wpływa bezpośrednio na zdrowotność tętnice.

Badania wykazały, że sok z granata obniża poziom złego cholesterolu, a to sprawia, że nie rozwija się miażdżyca w takim tempie. Cholesterol jest bezpośednią przyczyną zapychania tętnic. Dodatkowym atutem soku z granata jest obniżanie ciśnienia krwi, chroniąc przez to nasze serce.

Czosnek

Pomimo tego, że czosnek nie pachnie zbyt miło, ma bardzo dobry wpływ na serce. Czosnek zapobiega odkładaniu się płytki miażdżycowej w tętnicach. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi. Te dwie zalety powinny sprawić, że będziemy sięgać po czosnek częściej.

Jeśli komuś bardzo przeszkadza zapach i smak może skorzystać z suplementów diety.

Kurkuma

Kurkuma to świetna przyprawa, ale równiez doskonałe remedium na wiele schorzeń. Także i w tym przypadku kurkuma okazuje się przydatna. W związku z tym, że kurkuma działa przeciwzapalnie chroni serce przed różnymi chorobami. Obniża także poziom złego cholesterolu, a podnosi poziom dobrego, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie serca.

Kwasy omega 3

Kwasy omega 3 mają działanie przeciwzapalne, a także obniżają poziom trójglicerydów, zmniejszają ryzyko arytmii, czy też obniżają ciśnienie krwi.

Możemy je dostarczyć poprzez jedzenie ryb, ale również suplementować się regularnie.

Imbir

Imbir działa przecizapalnie i rozrzedza krew. Wśród dodatkowych zalet należy wymienić zdolność obniżania ciśnienia, obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Ponieważ imbir rozrzedza krew, jedzenie imbiru zapobiega powstawaniu zatorów.

Głóg

Nie można zapomnieć o głogu, który jest naszym rodzimym ziołem. Rośnie powszechnie na dzikich łąkach. W aptekach i sklepach dostępne są suplementy diety przygotowane z głogu.

Głóg wzmacnia serce i naczynia krwionośne, obniża ciśnienie. Obniża poziom złego cholesterolu, hamuje rozwój miażdżycy.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

 • Według mnie pomocne są też kwasy omega 3, tu stawiam na suplementację. Od dawna biorę Gold Omega 3 i jestem okazem zdrowia, kwas DHA, który ma bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm, począwszy od zdrowych paznokci, na wyższej odporności organizmu skończywszy. DHA można znaleźć tylko u ryb, a w tłuszczu i mięsie ryb odkładają się toksyny, pestycydy, antybiotyki, metale ciężkie i wiele innych trucizn, więc dla dobra własnego zdrowia lepiej korzystać z suplementów.