" Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne" Marie von Ebner-Eschenbach

Dlaczego się pocimy?

Potliwość zwłaszczan nadmierna może okazać się dla nas bardzo nieprzyjemna. Pocimy się ponieważ temperatura naszego ciała się podnosi i w ten sposób organizm próbuje dostosować się do otaczającej go temperatury. Nie możemy

również zapominać, że poprzez pot wydalamy wiele toksyn z naszego organizmu, ale nie tylko. Wraz z potem wydalamy też duże ilości cynku i soli mineralnych. Gruczoły potowe w największej obfitości znajduja się na czole, głowie, wewnętrznych częściach dłoni, stopach, pod pachami, w pachwinach i wokół brodawek.

Nikt nie lubi chodzić w wilgotnych koszulkach czy skarpetach albo czuć, jak mu spływa pot po twarzy. Pocenie się jest jednak naturalną reakcją organizmu na wysiłek, stres czy wysoką temperaturę.

O nadmiernym poceniu zwanym hyperhydrozą mówimy, gdy mamy takie jak wyżej wymienione objawy, czyli mokra koszulka, skarpety, głowa. Takie nadmierne pocenie może być przyczyną wielu chorób, jak np. otyłość, tyrotoksydoza, choroba Hodgkina czy gruźlica.

Do hyperhydrozy dochodzi również poprzez spożywanie nadmiernych ilości alkoholu lub w trakcie leczenie uzależnień alkoholowych.

Brak witaminy B1 także objawia się nadmiernym poceniem. Wspomnieć trzeba także o menopauzie, która potrafi być bardzo uciążliwa.

Należy pamiętać, że stosowanie antyperspirantów nie jest zdrowe, ponieważ powstrzymuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe, a co za tym idzie, powoduje zatrzymanie toksyn w organiźmie.

Potliwość – dlaczego się pocimy?

– wysoka temperatura otoczenia,

– nadmierny wysiłek fizyczny,

– choroby tarczycy,

– spożywanie alkoholu,

– leczenie uzależnień,

– menopauza,

– choroba Hodgkina.

nadmierna potliwość jak walczyć
nadmierna potliwość jak walczyć

Nadmierna potliwość jak walczyć?

Winogrona

Jedzenie winogron zapobiega nadmiernej potliwości. To łatwy sposób na pozbycie się tej przypadłości.

Pomidory

Pić codziennie pół szklanki soku pomidorowego, najlepiej świeżego, na czczo. Pozwoli nam to na pozbycie się nadmiernej potliwości.

Szałwia

Tani domowy sposób na potliwość: pić herbatę z szałwi. Ograniczy to potliwość w dużym stopniu.

Golenie

Wbrew pozorom golenie pach lub ich depilacja zmniejszą naszą potliwość.

Potliwość a słodycze

Okazuje się, że jedzenie słodyczy sprzyja nadmiernej potliwości. Dlatego jeśli chcemy się tego pozbyć należy ograniczyć słodycze.

Znasz inną recepturę?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code