Są głowy, których się trzyma tylko łupież. Jan Czarny

Jak rozpoznać łupież?

Łupież to nic innego jak zrogowaciały naskórek głowy. Przyczyny łupieżu nie są do końca jasne. Jedni twierdzą, że powodem jego powstawania jest zbyt mała lub zbyt duża ilość lipidów produkowanych przez

Sklep

gruczoły łojotokowe. Inni utrzymują, że łupież jest infekcją o podłożu grzybiczym, którą można się zarazić poprzez używanie tego samego ręcznika, szczotki czy mydła.

Rodzaje łupieżu:

- łupież suchy - jest swędzący i pozostawia drobne płatki naskórka na włosach badź na ubraniu,

- łupież tłusty - występuje w większych płatach przyklejonych do skóry, jest wynikiem połączenia zrogowaciałego naskórka z wydzieliną łojową wytwarzaną przez gruczoły łojotokowe.

Przyczyny

- niedobór cynku,

- infekcje grzybicze,

- złe odżywianie,

- częste stosowanie szamponów i mydeł alkalizujących/uzasadawiających.

Jak pozbyć się łupieżu?

2 łyżki świeżego soku jabłkowego zmieszać z dwoma łyżkami wody. Wmasować w skórę głowy przed myciem. Stosowany kilkakrotnie pozwoli na trwałe pozbycie się łupieżu.

Ocet jabłkowy dodać do wody przed końcowym spłukaniem głowy po myciu włosów. Taka terapia zapobiega łupieżowi i również go leczy.

Sok z buraka wcierać w skórę głowy, a następnie spłukać. Ta doskonały sposób na wyleczenie się z uporczywego łupieżu.

Przed myciem wcierać naftę kosmetyczną. Tak nie tylko pozbędziemy się łupieżu, ale także odżywimy włosy.

Wcieramy sok z cytryny przed myciem włosów.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!