Uroda rzadka rzadko bez wady. Przysłowie polskie

Łysienie - opis dolegliwości

Łysienie, zwane alopecią, charakteryzuje się wypadaniem włosów lub ich brakiem (niewyrastaniem). Najczęściej dotyka mężczyzn i często ma podłoże genetyczne.

Sklep

Włosy porastają całe nasze ciało oprócz skóry dłoni i stóp. Wyrastają z komórek naskórka i są to giętkie zrogowaciałe włokna. Rosną z szybkością około 1 cm miesięcznie. Czynniki oddziałujące na włosy to klimat, odżywianie, wiek, stan zdrowia człowieka, zanieczyszczenia i uwarunkowania genetyczne. Włosy zaczynają rosnać, kiedy w komórkach naskórka specjalna grupa komórek zamienia aminokwasy w keratynę - rodzaj białka, z którego włosy są zbudowane. Rosną 6 lat, następnie następuje okres spoczynku, a następnie wypadają. Jeśli nowe włosy nie wyrosną w ich miejsce dochodzi do łysienia.

Łysienie a płeć

- łysienie u mężczyzn - zwykle genetyczne, pojawia się w dowolnym wieku,

- łysienie u kobiet - włosy przerzedzają się stopniowo na całej głowie i zwykle nie dochodzi do pełnego wyłysienia.

Przyczyny łysienia

- złe odżywanie,

- przyczyny genetyczne,

- stres,

- zmiany hormonalne,

- wiek,

- chroniczny łupież,

- złe krążenie krwi

Jak powstrzymać łysienie?

Przygotować pastę z oliwy z oliwek, łyżeczki cynamonu i łyżeczki miodu. Nałożyć na głowę 15 min przed kąpielą. To doskonały domowy sposób na łysienie.

Zmielone nasiona kozieradki mieszamy z niewielką ilością wody. Taka papkę nakładamy na głowę 45 min przed myciem, a następnie myjemy głowę. Stosowanie tego przepisu przez kilka miesięcy skutecznie wyleczy łysienie.

Masować skórę głowy przez kilka minut codziennie - pobudzi to krążenie krwi, co sprawi, że nasze włosy będą dobrze odżywione i zdrowe.

Zobacz też na zakładkę wypadanie włosów.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!