Bóg leczy, a doktor bierze honorarium. Benjamin Franklin

Serce - narząd doskonały

Serce składa się z dwóch komór i dwóch przedsionków. Ponieważ zadaniem serca jest stałe pompowanie krwi, dlatego jest chyba najlepszą i najbardziej niezawodna pompą jaką stworzono. W trakcie 70-letniego

Sklep

życia człowieka bije ponad 2.5 miliarda razy. Nie zawsze jednak udaje się przeżyć nasze życie bez żadnych awarii tego organu.

Najczęstszą chorobą serca jest zawał serca. W trakcie naszego życia na ścianach żył osadza się cholesterol, który może w efekcie zablokować tętnice, co utrudnia doplyw krwi do mięśnia sercowego. Może to wywołać poważne konsekwencje. Częściowa blokada prowadzi do dusznicy bolesnej. Jeśli jednak dojdzie do całkowitej blokady tętnic, cześć mięśnia sercowego jest pozbawiona tlenu i dochodzi do zawału serca lub nawet do zgonu.

Musimy również pamiętać, że nasze serce staje sie słabsze i zużywa się im jesteśmy starsi. Dlatego wiek również zwiększa ryzyko zawału serca. U niektórych ludzi w wyniku osłabienia serca zmniejsza się ilość uderzeń na minutę do 30 - 40 na minutę. Ilość uderzeń nie zwiększa się nawet podczas wysiłku fizycznego, dlatego takie osoby bardzo łatwo się męczą.

Kolejny problem to nasze zastawki, które stają sie nieszczelne najczęściej w wyniku gorączki reumatycznej. Chorzy odczuwają wtedy brak powietrza i zatrzymanie wody w organizmie - najlepiej jest to widoczne wieczorem na kostkach (są opuchnięte).

Mężczyzni sa bardziej narażeni na choroby serca niż kobiety.

Przyczyny chorób serca:

- otyłość,

- nadciśnienie,

- blokada tętnic wywołana zakrzepem,

- brak witaminy B.

Jak wspomagać leczenie chorób serca?

Aby utrzymać dobrą kondycję serca należy spożywać conajmniej raz dziennie witaminę E.

Sok z cytryny jest doskonałym lekiem dla serca. Pić co najmniej sok z jednej cytryny dziennie.

Pić rano i wieczorem szklankę wody z wyciśniętą połówką cytryny z łyżeczką miodu. To sprawi, że nasze serce bedzie pracować efektywnie.

Pietruszka jest niezastąpionym regulatorem pracy serca. Spożywać kilka razy dziennie pod każdą postacią.

Czosnek jedzony regularnie utrzyma nasze serce w doskonałej kondycji przez długie lata.

Najlepszym remedium dla naszego serca są regularne co najmniej półgodzinne spacery szybkim, energicznym krokiem.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!