Najlepsze środki dezynfekcyjne to mydło, woda i zdrowy rozsadek. William Osler

Wągry - nieestetyczny dodatek

Wągry to rodzaj trądziku. Są to czarne kropki na brodzie, czole, nosie, dekoldzie, czy plecach. Te czarne kropki to nic innego jak zapchane pory. Nie zawsze są one spowodowane złą higieną, czasem nadmierną

Sklep

produkcją łoju przez gruczoły łojotokowe. Zawierają keratynę i łój, ktory poddany procesowi oksydacji zmieniają kolor na czarny.

Przyczyny powstawania wągrów:

- dojrzewanie,

- zmiany hormonalne,

- czasem zła higiena.

Jak zwalczać wągry?

Zmieszać 4 krople jodyny i łyżeczkę soli gorzkiej w 1/4 szklanki ciepłej wody. Tą miksturą przemywać wągry. Bardzo skuteczny sposób.

Startego ziemniaka nałożyć na miejsca zaatakowane przez wągry (jak maseczkę). Potrzymać pół godziny i zmyć ciepłą wodą.

Przygotuj peeling z łyżki soku z cytryny, łyżki soli i łyżki miodu. Ruchami okrężnymi zrób peeling, a następnie zmyj twarz ciepła wodą.

Skutecznym sposobem na wągry jest pasta składająca się z łyżeczki soku z cytryny i łyżeczki cynamonu. Nakładać kilka razy dziennie.

Sprawdzony domowy sposób na wągry: Przemywać je olejkiem z drzewa herbacianego. Działa antyseptycznie, bakteriobójczo i przeciwzapalnie.

Zobacz też na zakładkę trądzik.

Znasz inną recepturę?

Podziel się z innymi i umieść komentarz poniżej. W polu 'name' wpisz imię lub nicka, a właściwy komentarz w większym polu.

HTML Comment Box is loading comments...

Pomogło?

To zasponsoruj utrzymanie serwera, superbezpiecznie poprzez dowolny polski system bankowy. Kliknij na przycisk poniżej, uzupełnij kwotę i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Dziękujemy!!!